mod_vvisit_counterDnes1926
Piatok, 15 Jún 2012 21:21

Olympiáda o olympiáde

Dňa 12.6.2012 sa žiačky našej školy  Lucia Kostelná, Natália Marônková a Daniela Gellenová zúčastnili vedomostnej súťaže Olympiáda o olympizme.
Príprava bola veľmi náročná, v troch tematických okruhoch : antické olympijské hry, novoveké olympijské hry a OH 2012 Londýn.

Súťaž sa konala na KCVČ Trenčín, za účasti ďalších desiatich trojčlenných družstiev z Trenčianskeho kraja. Súťaž prebiehala v štyroch kolách. I.kolo bol vedomostný písomný test, ostatné kolá boli ústne otázky rôznych bodových hodnôt. Do 4. kola sa dostalo šesť najlepších.    Po skončení bolo naše družstvo bodovo vyrovnané s družstvom ZŠ Trenčín.

Olympiáda o olympiáde O víťazovi rozhodla doplňujúca dvojbodová otázka. Naše dievčatá sa umiestnili na krásnom 2.mieste s počtom bodov 24 za ZŠ Dlhé Hony Trenčín (26 bodov), na treťom mieste sa umiestnila ZŠ Košeca s počtom bodov 23.
Dievčatám srdečne blahoželáme.