logo.png
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes1370
mod_vvisit_counterVčera11226
mod_vvisit_counterTento týždeň1370
mod_vvisit_counterTento mesiac100001
mod_vvisit_counterVšetky2926417
Napísal užívateľ Administrator   
Piatok, 31 Máj 2024 19:54

EXKURZIA V BANSKOM MÚZEU V HANDLOVEJ

Dážď, ktorý nás sprevádzal celou cestou do Handlovej, vystriedalo slniečko a pre nás sa začal deň plný zážitkov. Cestu sme hravo všetci zvládli a tešili sme sa na prehliadku múzea. Cieľom zriadenia múzea bolo vytvoriť interaktívny zážitkový priestor a priblížiť návštevníkom dobývanie uhlia od jeho vzniku až po využitie v domácnosti či v elektrárni. Po príchode do budovy múzea sme sa rozdelili do dvoch skupín a po hodine sa skupiny navzájom vymenili. Prvá skupina - štvrtáci si s pani sprievodkyňou pozreli múzeum baníctva. V expozícii boli sprístupnené tri podlažia. Suterén, ktorý pripomínal baňu. Prízemie, ktoré prezentovalo dobývaciu techniku, ako napríklad vŕtačky, kladivá, krompáče a iné. Prvé poschodie, v ktorom sa naši žiaci dozvedeli veľa nových informácií o vzniku uhlia. Najzaujímavejšie pre všetkých boli baterky, ktoré sme používali v imitovanej bani. Každý si svietil pod nohy presne tak, ako to robili baníci. Prehliadku sme zakončili krátkym filmom, v ktorom mohli naši žiaci zažiť deň baníka. Od skorého rána, keď ho zobúdzala klopačka až po ukončenie práce v bani.

Exkurzia v banskom múzeu v Handlovej Exkurzia v banskom múzeu v Handlovej
Exkurzia v banskom múzeu v Handlovej Exkurzia v banskom múzeu v Handlovej
Exkurzia v banskom múzeu v Handlovej Exkurzia v banskom múzeu v Handlovej
Exkurzia v banskom múzeu v Handlovej Exkurzia v banskom múzeu v Handlovej

Druhá skupina – prváci a druháci pracovali v ekodielničke, ktorá  ponúka priestor na tvorivé aktivity. My sme si zdobili tašky pomocou farieb na textil.

 

Exkurzia v banskom múzeu v Handlovej Exkurzia v banskom múzeu v Handlovej
Exkurzia v banskom múzeu v Handlovej

Exkurzia v banskom múzeu v Handlovej

Na záver sme pootvárali peňaženky a zakúpili sme si rôzne minerály, náramky a prívesky. Deň sme zakončili príjemnou cestou domov.


 


Škola je zapojená od roku 2001 do projektu Infovek
Stránky obce
Internetové stránky obce Krajné
Copyright © 2024 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je slobodný software šírený pod GNU/GPL licenciou.
Vytvorené pomocou Next Level Design a redakčného systému Joomla!