Streda, 29 Marec 2023 19:40

NÁVŠTEVA KNIŽNICE V PIEŠŤANOCH

Marec – prvý jarný mesiac, ktorý sa spája nielen s príchodom slnečných dní, či prvých prác v záhradkách, ale i s odpočinkom v podobe čítania kníh.. Žiaci prvého, druhého, tretieho a štvrtého ročníka navštívili knižnicu v Piešťanoch. Zúčastnili sa bábkových divadelných predstavení. Prváci a druháci si pozreli divadelné predstavenie Paskudárium - Rozprávky pre neposlušné deti a ich starostlivých rodičov. Tretiakov a štvrtákov zaujal príbeh zajačika Eduarda, ktorý sa ocitol na dobrodružnej ceste, putoval z rúk do rúk a spoznával obyčajných ľudí.

Návšteva v Piešťanskej knižnici
Návšteva v Piešťanskej knižnici Návšteva v Piešťanskej knižnici

Staršie deti mali možnosť nahliadnuť aj do sveta divadla prostredníctvom bábok, ktoré boli využívané v divadelných inscenáciách a hoci svoj divadelný život na javisku už skončili, vykukli zo skladu, aby mohli potešiť malých návštevníkov knižnice.

Návšteva v Piešťanskej knižnici Návšteva v Piešťanskej knižnici

V knižnici sme sa cítili veľmi dobre. Aj takáto netradičná návšteva knižnice nám pomáha nasmerovať žiakov k väčšiemu záujmu o knihy. Knihy sú bránou do sveta poznania a knižnica je miesto, kde to "žije“ knihami.

Ľubica Karliková