Štvrtok, 24 November 2022 19:35

Návšteva knižnice v Piešťanoch

Najšikovnejší čitatelia druhého a  tretieho ročníka navštívili dňa 11. novembra 2022 knižnicu v Piešťanoch. Mali možnosť pozrieť si sprístupnenú pestrofarebnú výstavu ilustrácií českej výtvarníčky Anety Františky Holasovej s názvom Tajomné svety akvarelu. Už samotný názov výstavy prezrádzal, že najpoužívanejšou výtvarnou technikou ilustrátorky je akvarel. Jej najväčšou inšpiráciou pre texty aj ilustrácie je príroda. Texty a obrázky autorky sú radostné a nežné.

Našim deťom sa výstava veľmi páčila. Po prezretí výstavy čakalo našich druhákov a tretiakov malé prekvapenie. Bol to výtvarný workshop, kde sa zahrali na ilustrátorov a vytvorili akvarelovú koláž podmorského sveta. A z čoho sa deti tešili najviac? Zaujala ich výstava rôznych hračiek, budov, zvierat, strojov, ktoré boli vytvorené z lega. Aj takáto zaujímavá výstava bola nainštalovaná v knižnici v Piešťanoch.

p.učiteľky: Ľubica Karliková a Veronika Vydarená