logo.png
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes272
mod_vvisit_counterVčera491
mod_vvisit_counterTento týždeň2499
mod_vvisit_counterTento mesiac2499
mod_vvisit_counterVšetky1726184
Napísal užívateľ Administrator   
Pondelok, 13 Máj 2019 11:12

Beseda s profesorom z USA

Dňa 7. mája nás navštívil vzácny hosť, pán Prof. John Scharffenberg, MD, MPH. Je to vedec, ktorý sa narodil v Číne, žije v Amerike a je profesorom už 60 rokov. Zaujímavosťou je, že má 95 rokov, napriek tomu je vitálny a stále prednáša o správnom životnom štýle a o výžive ľudí po celom svete. Teraz mesiac prednáša na Slovensku. Žije v meste Loma Linda pri Los Angeles, ktoré je oblasťou patriacou do modrej zóny. Čo je modrá zóna nám pán profesor vysvetlil. Sú to miesta na svete s najdlhšie žijúcimi obyvateľmi a v USA je to jediná takáto oblasť.
Beseda s ním mala názov 7 faktorov, ktoré ľuďom skracujú život a prevencia civilizačných chorôb.

Beseda s profesorom Scharffenbergom Beseda s profesorom Scharffenbergom
Beseda s profesorom Scharffenbergom Beseda s profesorom Scharffenbergom
Beseda s profesorom Scharffenbergom Beseda s profesorom Scharffenbergom

Rozprával teda najmä o 7 rizikových faktoroch životného štýlu, ktorým by sa človek mal vyhýbať. Je to fajčenie, pitie alkoholu, chýbajúci pohyb a cvičenie, obezita, jedenie prílišného množstva mäsa, vysoký krvný tlak a vysoký cholesterol. Taktiež nám ukázal prostredníctvom užitočnej tabuľky, ktoré oleje sú dobré a ktoré tie najhoršie.
Rozprával iba v angličtine, väčšine sme rozumeli, ale jeho prekladateľ nám všetko preložil. Dúfame, že aj viac takýchto netradičných hostí nás navštívi v budúcnosti.

Dominik Vydarený, Vanesa Matyášová


 


Škola je zapojená od roku 2001 do projektu Infovek
Stránky obce
Internetové stránky obce Krajné
Copyright © 2020 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je slobodný software šírený pod GNU/GPL licenciou.
Vytvorené pomocou Next Level Design a redakčného systému Joomla!

Tieto stránky používajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača. Ak sa chcete dozvedieť viac o súboroch cookies, ktoré používame a ako ich odstrániť, prečítajte si naše zásady ochrany osobných údajov.

Akceptujem cookies z tohto webu.