Štvrtok, 28 Jún 2018 15:54

Najbohatšie ekosystémy planéty Zem - Oceán

Naša škola je zapojená do projektu Green -Life, ktorý je zameraný na ochranu dažďových pralesov a kriticky ohrozených druhov zvierat a rastlín na ostrove SUMATRA v INDONÉZII. Dňa 6. júna 2018 nás opäť navštívili pracovníci z rezervácie na Sumatre a naši žiaci mali možnosť nahliadnuť prostredníctvom projektu Oko tigra do fotopasce,, ktorou už druhý rok sledujeme život tigrov. Monitorovací program Oko tigra priblížil deťom členov proti-pytliackych hliadok Tigrieho a Korytnačieho komanda, ktoré dokumentujú život ohrozených druhov zvierat. Pomocou fotopascí sme zároveň sledovali, ako dokážu odhaliť pytliactvo. Potom sme sa preniesli prostredníctvom rozprávky do veľkého oceána. Videli sme ako odpad, ktorý produkujú ľudia, nepriaznivo vplýva na vodný svet. Trpia všetky živočíchy a rastliny. Vysvetlili sme si, čo treba robiť s odpadom, aby sme našu planétu Zem zachránili. Zaujímavá rozprávka sa skončila, najšikovnejší, ktorí vedeli odpovedať na otázky si zasúťažili a my sme sa opäť na polroka rozlúčili s našimi priateľmi zo Sumatry.

NEZP-Oceán NEZP-Oceán