Pondelok, 04 Jún 2018 18:08

Blahoželáme druhákom!

Naši druháci sa opäť v tomto školskom roku zapojili do celoslovenskej čitateľskej súťaže Čítame s Osmijankom – pridaj sa aj ty!
Celoslovenská čitateľská súťaž je zameraná na rozvoj čitateľskej gramotnosti žiakov 1. stupňa základných škôl. Realizuje sa v školách a knižniciach vďaka pedagógom a knihovníkom z celého Slovenska.
Cieľom súťaže je motivovať deti k čítaniu hodnotnej detskej literatúry, k rozhovorom o prečítanom, tvorivým aktivitám v školách, ale i v rodinách. Podporuje predstavivosť, slovnú zásobu, rozvoj fantázie a posmeľuje deti k rozprávaniu o prečítanom, konfrontovaniu vlastného vnímania literárneho textu v triednom kolektíve. Každá súťažná otázka je venovaná jednému literárnemu dielu, téme alebo literárnemu žánru.
V školách a knižniciach sa riešili súťažné úlohy od novembra 2017 do konca apríla 2018.
Vyhodnotenie súťaže:
V mesiaci máji 2018 pracovala odborná porota, ktorá vyhodnotila súťažné práce, určila víťaza súťaže a vybrala najlepších 8+8+8 súťažných kolektívov.
Minulý školský rok sa nám podarilo prebojovať do tretej osmičky.
Blahoželáme druhákom, pretože tento školský rok  sme v prvej osmičke najúspešnejších skôl!

Čítame s Osmijankom