logo.png
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes63
mod_vvisit_counterVčera549
mod_vvisit_counterTento týždeň1073
mod_vvisit_counterTento mesiac7086
mod_vvisit_counterVšetky1487092

ŠKOLSKÝ ŠPECIÁLNY PEDAGÓG

Základné informácie

POZNÁVAME SLOVENSKO

Informácie o projekte
Kysuce
Orava
Liptov
Napísal užívateľ Administrator   
Streda, 24 Január 2018 12:29

Annabel Pitcher:
Strieborný lev na oblohe

Annabel Pitcher: Strieborný lev na oblohe

Jamie sa nasťahoval do rodinného domu spolu s otcom a sestrou Jasmine.  Jeho mama zostala s priateľom Nigelom v Londýne. Jasmine mala dvojča Rose, ktorá pred piatimi rokmi zomrela pri teroristickom útoku. Otec veľmi zle znášal smrť svojej dcéry, preto začal veľmi piť a pri každej príležitosti sa s Rosinou urnou na kozubovej rímse rozprával. Jamie si svoju sestru Rose moc nepamätá a jeho otca to veľmi raní, pretože Jamie nevyronil ani jednu slzu, keď na Rose spomína. Jeho sestra Jasmine si dala všade piercing, nafarbila si vlasy na ružovo a prestala jesť. Jamie má najväčšiu oporu vo svojom  kocúrovi Rogerovi. Jamie začal chodiť do novej školy, kde si našiel kamarátku Sunyu, ktorá bola moslimka a jeho otec mu hovorieval, že moslimovia zavraždili jeho sestru Rose. Sunya si Jamieho obľúbila, ale iní spolužiaci ho šikanovali. Keď mal Jamie narodeniny, mama mu poslala darček, ktorý obsahoval list a spidermanské tričko. V liste bolo napísané, že ho mama príde pozrieť a chcela by, aby mal to tričko na sebe.Tričko mal tak dlho, že mu bolo malé a musel ho mať pripnuté spinkami. Čo myslíte, príde ho mama pozrieť? Obetuje sa kvôli Jamiemu? To zistíte, ak si prečítate túto knihu. Dozviete sa tiež o tom, ako sa rodina vyrovná so smrťou Rose a či sa zmenia otcove predsudky o moslimoch.

Simona Tupá, 9. roč.


backNaspäť

Aktualizované: Streda, 24 Január 2018 12:54
 


Škola je zapojená od roku 2001 do projektu Infovek
Stránky obce
Internetové stránky obce Krajné
Copyright © 2018 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je slobodný software šírený pod GNU/GPL licenciou.
Vytvorené pomocou Next Level Design a redakčného systému Joomla!

Tieto stránky používajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača. Ak sa chcete dozvedieť viac o súboroch cookies, ktoré používame a ako ich odstrániť, prečítajte si naše zásady ochrany osobných údajov.

Akceptujem cookies z tohto webu.