logo.png
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes80
mod_vvisit_counterVčera549
mod_vvisit_counterTento týždeň1090
mod_vvisit_counterTento mesiac7103
mod_vvisit_counterVšetky1487108

ŠKOLSKÝ ŠPECIÁLNY PEDAGÓG

Základné informácie

POZNÁVAME SLOVENSKO

Informácie o projekte
Kysuce
Orava
Liptov
Napísal užívateľ Administrator   
Utorok, 09 Január 2018 09:01

Miroslava Varáčková
Grafitové dievča

Miroslava Varáčková: Grafitové dievča

Kniha je o 17-ročnom dievčati menom Tatiana, ktoré to v živote nemá ľahké. Otca nemá a jeho matka je alkoholička a zaujíma ju len alkohol a o svoju dcéru sa vôbec nestará. Táňa má svojho najlepšieho kamaráta Britvu, ktorý je jej oporou. Spolu s Britvom vykrádajú malé obchodíky, aby Táňa mala peniaze na jedlo. Neskôr predávajú ukradnuté veci ľuďom na ulici. Jedného dňa si Táňu na ulici všimne jeden muž, ktorý jej dá ponuku, aby mu robila spoločnosť za  finančnú odmenu  až 200€. Táňa to neprijme, lebo nevie, čo od nej bude záhadný muž chcieť. Na druhý deň pôjde s Britvom na večierok jeho otca, kde znova uvidí toho muža a predstaví sa jej ako fotograf Ben. Táni ukáže všetky fotky s ňou, ktoré tajne nafotil a povie jej, že je veľmi fotogenická a ponúkne jej prácu fotomodelky. Bude nad tým dlho rozmýšľať, no napokon ponuku prijme. Táni ako fotomodelke sa bude veľmi dariť a aj sa blíži s Benom, s ktorým bude mať utajený vzťah. Stále ju však bude trápiť jej matka, ktorá sa len spíja do nemoty. S Britvom už nebudú mať taký blízky vzťah ako predtým. Ben bude Táňu brávať do zahraničia kvôli foteniu a jedného dňa, keď sa vráti domov, nájde doma mŕtvu matku. Bude ju to trápiť, že sa nemôže nikomu vyrozprávať, lebo ani Ben netuší, čo doma prežívala a Britva sa niekam vyparil a hľadá ho polícia. Raz na fotení bude pocitovať nevoľnosť a závraty. Príde domov a pôjde si spraviť tehotenský test a zistí, že je tehotná. Povie Benovi, že s ním čaká dieťa.
Bude chcieť Ben mať dieťa s Táňou? Budú spolu žiť? Budú znova Britva a Táňa najlepší priatelia?
Odpovede na tieto otázky nájdete po prečítaní tejto skvelej knihy!

Simona Predná, 9. ročník


backNaspäť

Aktualizované: Utorok, 09 Január 2018 10:15
 


Škola je zapojená od roku 2001 do projektu Infovek
Stránky obce
Internetové stránky obce Krajné
Copyright © 2018 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je slobodný software šírený pod GNU/GPL licenciou.
Vytvorené pomocou Next Level Design a redakčného systému Joomla!

Tieto stránky používajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača. Ak sa chcete dozvedieť viac o súboroch cookies, ktoré používame a ako ich odstrániť, prečítajte si naše zásady ochrany osobných údajov.

Akceptujem cookies z tohto webu.