Utorok, 13 September 2016 09:05

Návšteva dopravného ihriska

V piatok 9. septembra 2016 sme sa prebudili do slnečného  rána a  všetci žiaci primárneho vzdelávania  mohli  navštíviť dopravné ihrisko vo Vrbovom. Prváci, druháci, tretiaci a štvrtáci sa ocitli na ozajstnom dopravnom ihrisku, kde bolo veľa značiek, semaforov, ale aj lákavé motokáry a bicykle. Spoznávať dopravné značky, riešiť jednoduché dopravné situácie, s ktorými sa stretávame ako chodci a cyklisti pre mnohých  žiakov nebolo ľahké.

Návšteva dopravného ihriska  Návšteva dopravného ihriska

Niektorí boli šikovní a vedomosti získané v škole vedeli veľmi dobre preniesť do praktických situácií. Patrí im pochvala. Naši najmenší  prváci boli na dopravnom ihrisku po prvýkrát. Rozprávali si s pánom inštruktorom o tom, na čo slúži bezpečnostný pás, sedačka a na záver si zahrali pexeso s dopravnými značkami .

Návšteva dopravného ihriska  Návšteva dopravného ihriska

Návšteva dopravného ihriska Návšteva dopravného ihriska

Pekný deň na dopravnom ihrisku sa skončil, verím, že žiaci si odniesli nielen teoretické vedomosti, ale získali aj praktické skúsenosti, ktoré budú uplatňovať v bežnom živote.

Ľubica Karliková