Štvrtok, 19 Október 2023 21:20

Deň výživy na 1. stupni

V pondelok 16. októbra 2023 sme si v škole pripomínali Deň zdravej výživy. Do školy zavítalo hudobno-pohybové divadielko s názvom Abeceda zdravia. Deti počas predstavenia k písmenám abecedy priraďovali názvy ovocia a zeleniny. Rozprávali sa o význame zdravej výživy, spievali piesne. Zistili, že pre naše zdravie je dôležitý pohyb, ale aj spánok. Aktivity zamerané na zdravú výživu prebiehali aj v triedach na prvom stupni.

Triedne pani učiteľky robili s deťmi aktivity zamerané na dôležitosť správneho stravovania. Prváci si vyrábali ovocné šaláty.

V druhom ročníku si deti vyrábali papierové jabĺčka a oboznámili sa s príbehom Zvieratká a jabĺčko. Príbeh nenásilným spôsobom upozorňoval na vzájomnú pomoc a schopnosť vedieť sa podeliť s kamarátom.

Tretiaci z ovocia vyrábali obrázky – loďky, vesmír, macíkov, strigy,... .

Štvrtáci si vyskúšali, ako pripraviť zdravé raňajky. Taktiež zistili, že nejeme iba žalúdkom, ale aj očami. Z celozrnného pečiva, zdravej nátierky a zeleniny vyrábali ozdobné chlebíčky. Vznikli im loďky, rybičky, domčeky, sovy,...

Touto cestou sa pani učiteľkám podarilo deťom ponúknuť nové zážitky zábavnou a hravou formou.

Deň výživy na 1.stupniDeň výživy na 1.stupniDeň výživy na 1.stupniDeň výživy na 1.stupniDeň výživy na 1.stupni

Pani učiteľky z 1. stupňa