Štvrtok, 20 Apríl 2023 20:53

Zvierací svet hravou linkou

V utorok 18. apríla 2023 popoludní sa žiaci 3. ročníka a päť dievčat zo 4. ročníka zúčastnili tvorivého výtvarného workshopu, ktorý bol venovaný otvoreniu výstavy ilustrátorky Petry Štefankovej. Jej tvorba je ukážkou digitálnych kresieb na tablete, hrou grafickej geometrie a jednoduchej ornamentálnej linky v jedinečnom rukopise.

Výstava zahŕňala aj ilustrácie z kníh Moje malé more a Neberte mi sny. Naše deti si vyskúšali kresbu netradičným spôsobom. Za kresbičky boli odmenení knihou pani ilustrátorky. Bolo to zaujímavé popoludnie a vďaka aktivitám knižnice v Piešťanoch sa aj naše deti majú možnosť zoznámiť so zaujímavými osobnosťami.

p. uč. Karliková, Vydarená