logo.png
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes263
mod_vvisit_counterVčera923
mod_vvisit_counterTento týždeň263
mod_vvisit_counterTento mesiac33432
mod_vvisit_counterVšetky2607570
Napísal užívateľ Administrator   
Štvrtok, 29 Jún 2023 14:29

ŠKOLA V PRÍRODE

Naše najmenšie deti z primárneho vzdelávania sa 19. júna 2023 vybrali do Trenčianskeho kraja, kde v malebnej dedinke Nitrianske Rudno strávili celý týždeň.

Prvý deň:
Zatiaľ najkratšia cesta do školy v prírode. Slniečko nám svietilo na cestu a my sme z okien autobusu obdivovali náš hornatý kraj. Zastavili sme sa v kúpeľnom meste Bojnice, kde sme navštívili ZOO. Bolo teplo a ani zvieratkám sa nechcelo hýbať a predvádzať sa. Levy tvrdo spali a nevšímali si ani naše pokriky. Aj nám bolo teplo, hľadali sme oddych pod korunami stromov. Veľmi sme sa tešili na miesto nášho pobytu a hlavne na to, ako si oddýchneme. V penzióne Koruna, v ktorom sme boli ubytovaní, nás čakali naši animátori. Spolu s nimi sa začal náš pobyt. Deti sa rozdelili do troch skupín a spoločne so svojimi kapitánmi plnili rôzne úlohy. Zhotovili si svoju vlastnú vlajku, zasúťažili si a zahrali rôzne zábavné hry ako napríklad pohybové pexeso, ktoré sa deťom veľmi páčilo. Naše hry sme museli ukončiť, pretože hodiny ukazovali, že je čas ísť do svojich izieb. Po náročnej ceste každému dobre padol oddych.

Škola v prírode Škola v prírode
Škola v prírode Škola v prírode

Druhý deň:
Prebudili sme sa do slnečného rána. Čakal nás deň plný dobrodružstiev a očakávaného výletu do Bojníc spojený s nakupovaním.. Po rannej rozcvičke sme sa naraňajkovali a vyrazili sme do múzea praveku v Bojniciach. Tam sme sa dozvedeli nové informácie o pravekom človeku. Najviac spomienok zanechal v nás interaktívny program, v ktorom sme sa museli rozdeliť do tímov a dostali sme úlohy - vylúštiť tajničku, zhotoviť sekeru pravekého človeka a nakoniec obliecť jedného z tímu do hábov pravekých ľudí. Bolo to super dopoludnie, ale aj tak nás najviac lákali stánky so zmrzlinou a s darčekovými predmetmi. V popoludňajších hodinách sme sa zabávali s animátormi. Nechýbali hry ako futbal, tance s hudbou, ale aj rôzne súťaživé hry, ktoré boli zamerané na rozvoj osobnosti.

Tretí deň:
Počas tretieho dňa sme sa venovali v dopoludňajších hodinách školským povinnostiam, Po obednom oddychu si pripravili animátori spolu s pani učiteľkami súťažné hry. Okolo penziónu sa ozývala hudba , krik a smiech. Vyšantili sme sa a tešili na večernú opekačku. Počas dňa bolo horúce slniečko, večer sa začali ozývať hromy a dážď prerušil naše hry. Presunuli sme sa do penziónu a zabávali sme sa až do večera.

Štvrtý deň:
Opäť krásne ráno. Po raňajkách a krátkej rannej rozcvičke sme sa pripomenuli, že sa blíži koniec školského roka a treba si zopakovať učivo. Celý deň sme strávili v penzióne Koruna, tancovali sme, súťažili, schladzovali sa vodou. Večer nám každá izba predviedla svoje herecké umenie v programe “Izba baví izbu.“ Skvelé vystúpenie našich detí. Pobavili sme sa, zasmiali a príjemne strávili večer, ktorý bol ukončený krátkou diskotékou.

Piaty deň:
Týždeň ubehol a nám bolo smutno, že ideme domov. Slniečko nás hrialo a sprevádzalo cestou pri návšteve maľovaných domčekov v Čičmanoch a dreveného betlehemu v Rajeckej Lesnej. Cestou domov sme si vychutnávali čaro prekrásnej prírody. Veľká vďaka patrí: Lekárke MUDr. Janke Kovářovej za starostlivosť o našich malých pacientov.Ďakujeme za sponzorské dary: obci Krajné a obci Hrachovište

Pani učiteľky: Vydarená, Karliková, Pagáčová


 


Škola je zapojená od roku 2001 do projektu Infovek
Stránky obce
Internetové stránky obce Krajné
Copyright © 2024 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je slobodný software šírený pod GNU/GPL licenciou.
Vytvorené pomocou Next Level Design a redakčného systému Joomla!