mod_vvisit_counterTento mesiac19929
Piatok, 09 September 2016 19:41

Čitateľská súťaž pre ôsmakov

To, že schopnosť čítať a rozumieť prečítanému je dôležitým predpokladom úspešnosti dieťaťa v škole, je všeobecne známe. Preto v našej škole vymýšľame už tradične pre deti rôzne aktivity, ktoré majú zlepšiť ich vzťah ku knihám a čítaniu vôbec. Pri príležitosti „Roka čitateľskej gramotnosti“, ako školský rok 2016/2017 nazvalo ministerstvo školstva, som pre mojich ôsmakov pripravila súťaž. Od septembra budeme každý mesiac súťažiť o titul „Čitateľ mesiaca“.
Žiaci majú prečítať knihu, priniesť ju na hodinu literatúry a porozprávať o nej spolužiakom. Nesmú však prezradiť príliš veľa. Povedia len:
1.    aký je to žáner
2.    o čom kniha je
3.    vyberú a prečítajú v triede časť knihy, ktorá ich najviac zaujala (maximálne 1 strana).

Cieľom bude „navnadiť“ spolužiakov, aby si aj oni knihu prečítali. Potom súťažiaci napíšu príspevok na web školy, do rubriky „Ôsmacke tipy na dobré knihy“.
Príspevok má obsahovať:
1.    názov knihy a meno autora
2.    fotografiu obálky knihy
3.    jej krátku recenziu (hodnotenie) – asi 10 viet.

Každý žiak môže v mesiaci prečítať a prezentovať viac kníh. Ten z nich, ktorý prečíta najviac kníh a súčasne o nich napíše, získa titul „Čitateľ mesiaca“. Každý nositeľ tohto titulu získa hodnotnú knižnú odmenu.
Dúfam, že súťaž bude prínosom nielen pre ôsmakov, ale aj pre ostatných žiakov našej školy, a že ôsmacke tipy (odkaz na rubriku nájdete na hlavnej stránke školy vľavo) inšpirujú k prečítaniu zaujímavých kníh aj ich.

Čitateľska súťaž pre ôsmakov     Čitateľska súťaž pre ôsmakov

Mgr. Viera Boorová