Streda, 15 November 2023 15:13

Škôlka, ktorá pomáha

V mesiaci november sme sa zapojili do akcie Škôlka, ktorá pomáha. Navštívila nás mačička Mňau s interaktívnym detským divadlom Pani Jeseň. Jeseň prišla, už gaštany zhodila...Mňau spolu s deťmi MŠ, prvákmi a druhákmi spoznali silu vetra od malého vánku po víchricu. Spoznali, aké jesenné plody zbierame, ako sa treba obliecť, keď nastanú chladnejšie dni a prečo vlastne šarkan nelieta. Či lieta?

Honorár z tohto predstavenia bude venovaný na pomoc Erike s cystickou fibrózou.

Práve v novembri si pripomíname Deň slaných veterníkov, ktorý nám dáva do pozornosti ochorenie cystickú fibrózu a poukazuje na potreby detí s týmto ochorením. Keď sa povie slovo veterník, iste si väčšina z nás predstaví sladký koláčik. No veterník ako vrtuľka je užitočnou pomôckou pre deti s CF- život ohrozujúcim genetickým ochorením dýchania.

Škôlka, ktorá pomáhaŠkôlka, ktorá pomáhaŠkôlka, ktorá pomáhaŠkôlka, ktorá pomáhaŠkôlka, ktorá pomáhaŠkôlka, ktorá pomáhaŠkôlka, ktorá pomáhaŠkôlka, ktorá pomáha

Tvorbou veterníkov sa do akcie zapojili aj deti našej MŠ a mali tak možnosť zamyslieť sa nad tým, aké je dôležité kvalitné nadýchnutie sa a tiež, že to nemusí byť úplnou samozrejmosťou.

Šulovská