mod_vvisit_counterTento mesiac19839
Streda, 02 November 2016 11:44

Medzinárodný projekt o knihách a čítaní

Od októbra je 11 žiakov z ôsmej triedy zapojených do medzinárodného projektu Let’s read together (Čítajme spolu). Našimi partnermi sú žiaci z Chorvátska (ich pani učiteľka je autorkou projektu), Talianska, Portugalska, Rumunska a dvoch tureckých škôl. Prvý mesiac sme sa navzájom predstavovali, písali sme o našich školách a školských knižniciach, našich záľubách a vzťahu ku knihám. Vypĺňali sme dotazník o čítaní, ktorý obsahoval otázky o našich obľúbených domácich a zahraničných spisovateľoch, obľúbených knihách a žánroch. Spoločne sme prečítali slovenskú knihu, písali sme o jej autorke, o knihe, nakreslili sme obrázky najzaujímavejších scén z knihy.

Projekt Let´s read together Projekt Let´s read together Projekt Let´s read together

Všetky články píšeme v angličtine, sami si robíme fotografie, tvoríme prezentácie...  A keďže jedna hodina týždenne, ktorú máme na tieto aktivity vyčlenenú v rozvrhu, je málo, veľa vecí do projektu robíme i doma, vo voľnom čase. Projekt bude trvať do konca školského roka a našou úlohou bude prečítať ešte tri knihy svetových autorov a porozprávať o nich našim zahraničným kamarátom, navštíviť mestskú a národnú knižnicu, uskutočniť besedy so spisovateľmi...

Hoci je práca na projekte náročná, sme radi, že máme možnosť zlepšiť našu komunikáciu v angličtine, nájsť si nových kamarátov a takisto si zlepšovať svoje čitateľské zručnosti.

Ôsmaci

Aktualizované: Streda, 02 November 2016 13:54