Sobota, 01 Júl 2017 21:01

Ôsmacka čitateľská súťaž – záverečné vyhodnotenie

V mesiaci jún neposlali ôsmaci do súťaže žiaden príspevok, takže poslednú knihu „Listy do neba“, ktorá bola pôvodne pripravená pre   júnového „čitateľa mesiaca“ získala Lívia Knapová, pretože bola tiež aktívnou čitateľkou – za rok prečítala 11 kníh, ale ani raz sa jej  nepodarilo zvíťaziť.

Za celý rok prečítali ôsmaci 112 kníh. Najusilovnejšími čitateľmi boli Klára Gablechová – prečítala 37 kníh, Simona Predná – 12 kníh, Magdaléna a Lívia Knapové – po 11 kníh, Kristína Pekníková, Emma Kubišová a Helena Nošková – po 6 prečítaných kníh. Ostatní jedenásti zapojení žiaci prečítali 1 - 3 knihy. Siedmi žiaci z triedy (Jakub Konečný, Filip Feranec, Anton Košinár, Viktor Parči, Marcela Parčiová, Simona Kubrická, Vanesa Reptová) sa do súťaže nezapojili vôbec.

Na začiatku sa súťaž rozbehla veľmi sľubne, žiaci sa skutočne predbiehali, kto za mesiac prečíta viac. Potom niekoľkokrát po sebe s veľkým náskokom pred ostatnými zvíťazila Klára Gablechová a ostatní to akoby vzdali s odôvodnením, že proti nej nemajú šancu vyhrať.

Súťaž však určite bola veľkým prínosom nielen pre tých, ktorí čítali, ale aj pre ostatných. O každej prečítanej knihe sme sa totiž na hodinách literatúry rozprávali a do diskusie sa zapájali aj „nečitatelia“. Žiaci si niektoré prezentované knihy požičiavali od spolužiakov a doma si ich aj sami prečítali.

Čitateľská súťaž ôsmakov                                                                                 Čitateľská súťaž ôsmakov

Mgr. Viera Boorová

Aktualizované: Sobota, 01 Júl 2017 21:22