mod_vvisit_counterTento mesiac19730
Streda, 27 Jún 2012 19:28

Rodinný futbal 2012

Logo E-ON

Aj v tomto roku podporila Západoslovenská energetika, a.s. vo svojom regióne futbalové aktivity pre celú rodinu. Tretí ročník populárneho projektu chcela priniesť v roku 2012, pri príležitosti 90. výročia založenia ZSE, Rodinný futbal presne do 90 obcí, nakoniec nie ľahké podmienky splnilo len 36 obcí. Novinkou tohto ročníka bola aj možnosť zapojiť sa do rodinno-futbalového turnaja, kde víťazné rodiny v obciach západoslovenského regiónu mohli získať dodávku plynu od ZSE Energia na 90 dní úplne zadarmo. Po dvoch ročníkoch, ktoré boli zamerané prevažne na budovanie infraštruktúry a podporu mládežníckych tímov, tretí ročník sa zameria na lokálne potreby v otázkach podpory mládežníckeho futbalu.

Rodinný fitbal 2012 Rodinný fitbal 2012 Rodinný fitbal 2012 Rodinný fitbal 2012

Pokiaľ v uplynulých rokoch bola oblasť využitia grantových dotácií stanovená prevažne na výstavbu tréningových plôch, rekonštrukciu tribún, kabín, či budovanie detských ihrísk vo futbalových areáloch, v tomto roku bude na realizátorovi projektu, akým smerom sa rozhodne podporiť aktívne trávenie voľného času mládeže a rodín, samozrejme v spojitosti s futbalom. Podmienkou uchádzania sa o grantovú dotáciu v rozpätí 500 – 2500 eur, bola potrebná súčinnosť s darcom (ZSE), kde sa bude okrem iného požadovať - spolupráca  pri organizácii jedného rodinno-futbalového podujatia, nahlasovanie rodinných tímov, či výber lokality a termínu podujatia. Na základe splnených podmienok a včasnosti ich plnenia, boli určení realizátori, ktorí budú môcť o grant požiadať.

Keďže sme načas splnili všetky podmienky, stali sme sa tiež realizátorom projektu Rodinný futbal v našej obci. Dôležitou podmienkou bolo zorganizovanie rodinného turnaja, ktorý sa uskutočnil počas Dňa detí 2012. Keďže i túto časť sme zvládli k spokojnosti pracovníkov ZSE, mohli sme podať projekt, v ktorom sme popísali následnú činnosť a požiadali o finančnú podporu. Po rozhodnutí komisie nám bola schválená maximálna finančná podpora 2500 €. Takže projekt pokračuje ďalej a na jeseň budeme organizovať netradičné futbalové stretnutie rodinných tímov – Futbal spája generácie /3.ročník/, Osvietený futbalový zápas – nočný futbalový zápas všetkých generácií /2.ročník/, dostaviame prekrytie tribúny pri multifunkčnom ihrisku, zakúpime prenosný stolový futbal a hrací domček pre najmenšie deti. Aj takouto pomocou sa nám darí plniť myšlienku budovania bezpečného športovo-oddychového komplexu otvorenej školy pre verejnosť.

Úspešnosť projektu bola podmienenú ústretovosťou obyvateľov obce a zúčastniť sa rodinného turnaja. Preto chcem poďakovať všetkým rodinným tímom, ktoré sa ochotne zapojili do tohto vydareného podujatia a takto podporili našu školu. Mám tým na mysli nielen tých 32, ktoré sa mohli aktívne zapojiť do súťaže, ale aj ostatných, ktorí boli pripravení doplniť chýbajúcich. Zároveň všetkých obyvateľov pozývam nielen na uvedené jesenné podujatia, ale na návštevu areálu s cieľom stretnúť sa, pozhovárať, oddýchnuť si, či zašportovať. Poďakovanie patrí aj ZSE za finančnú dotáciu.

Milan Medveď