mod_vvisit_counterTento mesiac19870
Piatok, 08 Jún 2012 20:25

Osobnosti školákom

Názov projektu:

„Učiť sa, učiť sa, učiť sa!“

Myšlienka projektu: Vysvetliť žiakom, že vzdelanie je najdôležitejším predpokladom pre úspech v práci a živote.
Ciele projektu: 1. Využiť pomoc a ochotu úspešných osobností pri napĺňaní myšlienky projektu.
2. Organizovať besedy s osobnosťami.
3. Minimalizovať nezáujem o vzdelávanie.
Cieľová skupina: Žiaci nižšieho sekundárneho vzdelávania. Projekt bude realizovaný v budove školy podľa charakteru besedy a cieľovej skupiny v triede, knižnici, učebni výpočtovej techniky, telocvični. V prípade potreby vycestujeme za podporovateľom.
Východisková situácia: Projekt je zameraný na podporu vzdelávania a prípravu žiakov na vyučovanie, získavanie a rozvoj zručností, skúseností a vedomostí. V súčastnosti žiaci nemajú potrebu pravidelného štúdia s cieľom získania najlepšieho vzdelania podľa svojich možností. Absolventi vyšších ročníkov sú si vedomí, že nebudú mať problém s umiestnením na väčšine stredných škôl aj so slabými výsledkami. Drvivá väčšina žiakov tak dosahuje priemerné až podpriemerné výsledky vzhľadom na svoje schopnosti i podmienky vzdelávania poskytované školou. Projektom a stretnutiami s úspešnými ľuďmi chceme zvýšiť zodpovednosť žiakov za vlastné vzdelávanie a uvedomenie si potreby vzdelávania pre svoju budúcu úspešnosť.
Očakávané výstupy: 1. Zlepšenie prístupu žiakov k vzdelávaniu, príprave na vyučovanie a plneniu povinností.
2. Zlepšenie pracovnej atmosféry a disciplíny na vyučovaní.
3. Zvýšenie kvality osvojených zručností, skúseností a vedomostí žiakov.
4. Zlepšenie prospechu jednotlivcov.
5. Zníženie počtu slabo prospievajúcich žiakov a opravných skúšok.
6. Zvýšenie spokojnosti rodičov, učiteľov a stredných škôl.
Kontaktná osoba projektu: Milan Medveď