mod_vvisit_counterVčera1994
Pondelok, 06 Február 2017 15:54

Krajina protinožcov

Do vzdialenej Austrálie sa v minulých rokoch vybral náš bývalý žiak Samko Bielko. Popri štúdiu  aj veľa cestoval a spoznával. O svojich zážitkoch nám  porozprával 12. januára 2017.  Priniesol so sebou množstvo fotografického materiálu, takže všetko, o čom rozprával, nám zároveň ukazoval. Do svojej bývalej školy sa vrátil aj s manželkou Eri z Japonska.

Krajina protinožcov - rozprávanie Samka Bielka Krajina protinožcov - rozprávanie Samka Bielka Krajina protinožcov - rozprávanie Samka Bielka Krajina protinožcov - rozprávanie Samka Bielka

Veľa sme sa dozvedeli o austrálskom školstve, o živote bežných  ľudí, ale najmä o prírode. Spoločne sme precestovali  polovicu Austrálie, Nový Zéland, Tasmániu. Očarila nás nádhera prírody a samozrejme zvieratá – klokany, krokodíly, pes dingo , tučniaky. Časť besedy bola venovaná aj Vietnamu - ryžové polia, horské dedinky, krásna príroda.
Všetci sme  netrpezlivo čakali na  rozprávanie Eri. Dozvedeli sme sa o spôsobe vzdelávania žiakov, o obrovskej sebadisciplíne ľudí a ich vzájomnej úcte. Poprvýkrát sme počuli japončinu v našej škole. Páčilo sa nám  aj písmo a veru sme boli prekvapení, že majú štyri druhy písma. Eri nám zaspievala detskú pieseň, odpovedala na zvedavé otázky.

Po každej správnej besede nasleduje  krátka súťaž. Tí, ktorí  rýchlo odpovedali,  tešili sa z drobných darčekov z ďalekého Japonska.
Veríme, že mnohí  z našich žiakov sa nechali inšpirovať a budú nasledovať Samkov príklad  -  cestovať  a  študovať.

Aktualizované: Pondelok, 06 Február 2017 20:22