Nedeľa, 21 Február 2021 10:32

Vážení rodičia!

Vzhľadom na väščie množstvo pozitívnych výsledkov testovania zamestnancov a po dohode so zriaďovateľom školy a RÚVZ Trenčín Vám oznamujem, že v termíne 22.2. - 26.2.2021 budú všetky prevádzky školy zatvorené.

Ospravedlňujem sa za vzniknuté problémy, snažíme sa však zamedziť šíreniu ochorenia a ochrániť zdravie Vašich detí a ostatných zamestnancov. Nakoľko máme 11 zamestnancov v karanténe, nie je možné zabezpečiť plnohodnotný vyučovací proces.

Otvorenie školských prevádzok plánujeme dňa 1.3.2021 po ukončení karantény zamestnancov. Naďalej budeme sledovať vývoj a budeme sa riadiť pokynmy RÚVZ.
Výuka bude prebiehať dištančne na 1. a 2. stupni podľa aktuálneho zdravotného stavu učiteľov.

Pondelok, 08 Február 2021 17:35

certifikat skola covid

Nedeľa, 07 Február 2021 12:11

Vážení rodičia!

Riaditeľ školy oznamuje, že po dohode so zriaďovateľom školy všetky školské zariadenia od 08.02.2021 sú uvedené do prevádzky. MŠ je otvorená od 6.30 do 16.00 a ŠKD od 6.00 do 16.00. ZŠ pre žiakov I. stupňa pracuje od 7.25 podľa platného rozvrhu. Stravovanie v ŠJ je zabezpečené podľa rozpisu tak, aby sa skupiny nestretávali. Žiaci sú na stravovanie prihlásení, v prípade nezáujmu o stravovanie za odhlásenie zodpovedá rodič najneskôr ráno do 7.15. Vstupom pre deti a rodičov MŠ je zadný vchod, pre žiakov ZŠ a zamestnancov je hlavný vchod do budovy.
Pri vstupe sa vykonáva ranný filter – meranie teploty a dezinfekcia rúk. Odchod detí z MŠ aj ZŠ je cez hlavný vchod.

Pred prvým vstupom dieťaťa do školy je zákonný zástupca odovzdať podpísané čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti a negatívnom výsledku testovania a preukázať sa potvrdením o absolvovaní testovania nie starším ako 3 dni alebo potvrdením o prekonaní ochorenia nie starším ako 90 dní. Potvrdenia a kópie nezakladáme, len ich potrebujeme k nahliadnutiu. Akceptujeme aj preukazovanie prostredníctvom edupage, emailom, sms správou. Bez čestného prehlásenia, negatívneho testu aspoň jedného rodiča, absolvovania ranného filtra dieťaťu nebude do školy vstup umožnený. Každý iný občan pri vstupe do budovy sa musí preukázať negatívnym výsledkom testu, napr. starý rodič pri výbere detí z MŠ.

V budove sú všetci povinní nosiť rúška, u detí MŠ to doporučujeme. Rodič nie je povinný poslať dieťa do školy, avšak stráca nárok na pandemickú OČR. Neprítomnosť na vyučovaní je ospravedlnená, vzdelávanie ale prebieha len formou zadávania úloh. V ročníkoch 5. – 9. naďalej prebieha dištančné vzdelávanie.

Prosím rodičov, ktorí majú záujem o umiestnenie žiaka do ŠKD o zváženie nutnosti pobytu v klube. ÚVZ vyžaduje vytvorenie skupín, ktoré sa nepremiešavajú. Nakoľko však naďalej prebieha distančné vzdelávanie žiakov II. stupňa, personálne nedokážeme zabezpečiť vytvorenie klubu pre každú triedu zvlášť. Svoj záujem oznámte dnes RŠ alebo zajtra ráno triednej učiteľke.
Žiadam všetkých rodičov o dôsledné posudzovanie zdravotného stavu členov spoločnej domácnosti a pri najmenšom podozrení alebo zhoršení zdravia preventívne pár dní neumiestňovali deti do školského zariadenia. Ochránime tak zdravie ostatných spolužiakov, zamestnancov a zachováme tak bezpečnú prevádzku školy.

Prosím o sledovanie webových stránok školy, kde nájdete aktuálne informácie.

Čestné vyhlásenie k stiahnutiu tu.

Milan Medveď, riaditeľ školy

Štvrtok, 04 Február 2021 20:54

Vážení rodičia!

Na základe medializovaných informácií Vám oznamujem, že dňa 8.2.2021 sa začína prezenčná forma vyučovania pre deti MŠ a žiakov 1. stupňa ZŠ.
Podmienkou je negatívny výsledok testu, potvrdenie o prekonaní ochorenia COVID 19 nie staršie ako 90 dní, potvrdenie o výnimke: od aspoň jedného zákonného zástupcu a všetkých zamestnancov školy.
Prosím však z dôvodu väčšej bezpečnosti a ochrany zdravia a chodu prevádzky školy o pretestovanie aj druhého rodiča.
Testovanie je zabezpečené zriaďovateľom školy dňa 6.2.2021 (sobota) v KD Matejovec v čase 7,30 až 9,30 hod a v zasadačke OÚ Krajné v čase od 10,00 do 16,00 hod.

Otestovať sa môžete i na inom mieste. Ministerstvo ani hlavný hygienik zatiaľ nezverejnili platnú vyhlášku, nariadenie, preto neviem informovať, aké ďaľšie náležitosti k nástupu do školy budú potrebné.
Akonáhle toto zistím, ihneď Vás oboznámim. Preto prosím o každodenné sledovanie stránok školy.
Žiaci 5. - 9. ročníka pokračujú v dištančnom vzdelávaní.

Milan Medveď, riaditeľ školy

Piatok, 22 Január 2021 16:44

Darujte škole 2% zo zaplatenej dane

Milí rodičia a priatelia školy!

Rok 2020 bol pre všetkých náročný, zložitý, poznačený zmenami v spoločnosti, mnohých zastihli problémy týkajúce sa zdravotného stavu, finančné starosti spôsobené stratou zamestnania alebo znížením príjmov.Veríme však, že aj napriek týmto ťažkostiam nám zostanete naklonení a v roku 2021 nám prispejete „svojou troškou do mlyna“ peniazmi z  Vašich zaplatených daní – aspoň tými 2 %.

Podľa zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov môžete ako platiteľ dane z príjmu rozhodnúť, kam pôjdu 2% Vami zaplatených daní. Záleží len na Vás, či pôjdu do štátneho rozpočtu alebo nimi podporíte občianske združenie, konkrétne Rodičovské združenie pri ZŠ Krajné . Získané finančné prostriedky sú čerpané na rozvoj vzdelávania a športu v našej škole.
Vopred Vám ďakujeme za Vami prejavenú priazeň.

Tlačivo na stiahnutie tu

Ako poukázať 2% ?

do 31. marca 2021

Podanie daňových priznaní zo strany daňovníkov (FO), ktorí podávajú daňové priznanie + podanie daňových priznaní právnickými osobami - Vyhlásenie je už súčasťou daňového priznania.

do 30. apríla 2021

Zasielanie vyhlásení zo strany daňovníkov, za ktorých daňovú povinnosť vyrovná zamestnávateľ (zamestnanec okrem vyhlásenia zasiela aj Potvrdenie o zaplatení dane).

Údaje o príjmateľovi :

Obchodné meno : Rodičovské združenie pri ZŠ

Sídlo : Krajné 173

Právna forma : Občianske združenie

IČO : 173196170326

Copyright © 2021 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.