logo.png
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes466
mod_vvisit_counterVčera1470
mod_vvisit_counterTento týždeň1936
mod_vvisit_counterTento mesiac58815
mod_vvisit_counterVšetky2749762
Napísal užívateľ Administrator   
Pondelok, 20 Máj 2024 19:51

Pozvánka na Deň detí 2024

Pozvánka na Deň detí


 
Napísal užívateľ Administrator   
Štvrtok, 09 Máj 2024 08:11

Zážitkové učenie
Dopravné ihrisko

V pondelok 6. mája si deti z materskej škôlky a žiaci z prvého stupňa našej školy pobalili batôžky a ich kroky smerovali za dobrodružstvom. Spolu s pani učiteľkami nasadli na autobus s cieľovou zastávkou DOPRAVNÉ IHRISKO VRBOVÉ. Tu na nás čakali inštruktori z autoškoly. Mali pre nás pripravenú teoretickú časť. Na nej deti spoznávali dopravné značky, riešili rôzne dopravné situácie, určovali, kto komu dáva prednosť v jazde.

Dopravné ihrisko Vrbové Dopravné ihrisko Vrbové Dopravné ihrisko Vrbové
 Dopravné ihrisko Vrbové Dopravné ihrisko Vrbové Dopravné ihrisko Vrbové
 Dopravné ihrisko Vrbové Dopravné ihrisko Vrbové Dopravné ihrisko Vrbové
Dopravné ihrisko Vrbové Dopravné ihrisko Vrbové Dopravné ihrisko Vrbové

 Všetky tieto vedomosti si následne vyskúšali na dopravnom ihrisku v praxi. Jazdili na bicykloch i motokárach. Museli sledovať dopravné značenie i semafory. Nechýbali ani chodci. Odchádzali sme s úžasnými zážitkami, ale hlavne s veľmi praktickými radami ako sa bezpečne správať na cestách.

Pani učiteľky  1. stupňa a MŠ


 
Napísal užívateľ Administrator   
Streda, 01 Máj 2024 19:54

Skúšať šťastie sa oplatí

Skúšať šťastie sa oplatí

Poznáte chlapca na obrázku? Volá sa  Čitko a mladým čitateľom sa pravidelne prihovára v úvode katalógu čitateľského klubu Slovart. V tom jarnom vyzval triedne kolektívy, aby mu poslali obrázky veľkonočnej výzdoby svojich tried. My sme tak urobili a minulý týždeň sme od Čitka dostali balík a pekný list. Pochválil nás za našu originalitu a úsilie a za odmenu nám poslal tri knihy, ktoré máme na poličke v triednej knižnici. Môžeme si ich kedykoľvek požičať a čítať.

Skúšať šťastie sa oplatí Skúšať šťastie sa oplatí Skúšať šťastie sa oplatí

Jednu z nich - Cesta naprieč dejinami – sme už využili na hodine dejepisu, keď sme sa učili o médiách, konkrétne o dejinách internetu. Kniha Dráma od spisovateľky Rainy Telgemeier je písaná formou komiksu a zaujme predovšetkým dievčatá v tínedžerskom veku, pretože je okrem iného aj o láske. Poslednou knihou, ktorú sme vyhrali, je vtipná a bláznivá kniha Najhorší rodičia na svete. Spolu s týmito knihami máme na poličke aj knihu Hrdinovia. Túto sme vyhrali v jeseni za obrázok a príbeh o záchrane topiaceho sa dievčaťa, ktorý sme poslali do časopisu Bublina. Pani učiteľka nám z knihy čítala na hodine literatúry. Najviac sa nám páčil príbeh o medveďovi Wojtekovi, ktorého poľskí vojaci naučili fajčiť a piť pivo. Počas 2. svetovej vojny im pomáhal nosiť delostrelecké granáty a nikdy mu žiaden nespadol. Dosiahol hodnosť desiatnika.

So súťažením sme ale neskončili. Teraz skúšame šťastie s reláciou Slovenského rozhlasu Bola raz jedna povesť. Každý týždeň počúvame na hodine literatúry najnovší diel relácie a mailom odpovedáme na súťažnú otázku. Držte nám palce, možno sa naša triedna knižnica čoskoro opäť rozrastie.

žiaci 5. ročníka


 
Napísal užívateľ Administrator   
Piatok, 12 Apríl 2024 20:42

Zápis detí do materskej školy

zapis ms

Podmienky prijímania

Žiadosť o prijatie


 
Napísal užívateľ Administrator   
Utorok, 16 Apríl 2024 19:19

Podjavorinskej pamätník

Každoročne si pri organizovaní recitačnej súťaže pripomíname život a dielo spisovateľky Ľudmily Podjavorinskej, narodenej v Bzinciach pod Javorinou, ktorá väčšinu svojich veršíkov a knižiek venovala našim najmenším čitateľom. Na počesť tejto osobností sme 19.3.2024 zorganizovali školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy pre žiakov 1. stupňa. Súťažilo sa v dvoch kategóriách. Súťaže sa zúčastnilo 26 malých recitátorov, ktorí postúpili z triedneho do školského kola.

1. kategória – prváci a druháci  2. kategória – tretiaci a štvrtáci
   
1.miesto: Alexandra Koštialová – 1. ročník  1.miesto: Ema Bukovčanová – 4. ročník
2. miesto: Daniela Malá - 1. ročník a
Eduard Gregorka – 2. ročník
 2. miesto: Marianna Malá a
Lujza Očkajáková – 3. ročník
3.miesto: Šimon Šulovský – 2. ročník  3.miesto: Alžbeta Kružicová – 4. ročník,
Dominika Ábelová a Dominika Maslíková – 3. ročník

 

Podjavorinskej pamätník Podjavorinskej pamätník

 
Škola je zapojená od roku 2001 do projektu Infovek
Stránky obce
Internetové stránky obce Krajné
Copyright © 2024 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je slobodný software šírený pod GNU/GPL licenciou.
Vytvorené pomocou Next Level Design a redakčného systému Joomla!