Utorok, 03 Apríl 2018 21:26

David Walliams:
Diabolská zubárka

David Walliams: Diabolská zubárka

Alfi je dvanásťročný chlapec, ktorému zomrela  mama a teraz býva so svojím otcom, ktorý je na invalidnom vozíčku. Jedného dňa navštívila jeho školu nová zubárka. Rozdala deťom pasty, kefky a sladkosti bez cukru. Alfimu dala tiež zubnú pastu. Alfi pastu rozlial do jazera , no náhle všetky ryby vyplávali na povrch. Alfimu sa to zdalo podozrivé. Jeho kamarátka Gabi mu povedala, že v meste sa dejú strašné veci. Vždy, keď si deti nechajú pod vankúšom zúbok, tak tam nenájdu peniaze a darčeky, ale miesto toho tam nájdu slimáky, pavúky, mravce,...a samé hrôzostrašné veci. Alfi si myslí, že je za tým zubárka, ktorá bola aj v jeho škole. V jedu noc Alfimu vypadne zub, a tak celú noc čaká. kto si preň príde. Zrazu počuť buchnutie. Niečo sa ozývalo spopod postele. Alfi tam nakukol. Čo bolo pod posteľou?  Ako skončil príbeh? Všetko sa dozviete v tejto knihe.

Adriana Miháliková, 7. ročník

backNaspäť