logo.png
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes363
mod_vvisit_counterVčera532
mod_vvisit_counterTento týždeň1412
mod_vvisit_counterTento mesiac16533
mod_vvisit_counterVšetky2285247
Tlač
Napísal užívateľ Administrator   
Piatok, 26 Máj 2023 21:16

Pozvánka na Deň detí

pozvanka na dd23


 
Napísal užívateľ Administrator   
Piatok, 26 Máj 2023 20:26

Kuchyňa starých materí

Máte chuť zabaviť svoje deti? Pripraviť im zaujímavé aktivity? Túžite ich niečo naučiť hravo a v pohodlí domova? Dáme Vám jednoduchú radu. Pustite ich na chvíľku do svojej kuchyne. Zabudnite na neporiadok, ktorý po sebe nechajú a vyberte im múku, vodu, soľ, lekvár či slaninku a my Vám zaručujeme, že sa veľmi dobre pobavia a ešte sa aj niečo naučia.

Neveríte? Tak „kuk“ do našej galérie a presvedčte sa, čo sme zažili na Gazdovskom dvore v Turej Lúke. Varili sme, spievali, rozprávali sa a veľmi dobre sme sa zabávali. To zažili druháci a tretiaci z našej školy.

Kychyňa starých materíKychyňa starých materíKychyňa starých materíKychyňa starých materíKychyňa starých materíKychyňa starých materíKychyňa starých materíKychyňa starých materíKychyňa starých materíKychyňa starých materíKychyňa starých materíKychyňa starých materíKychyňa starých materíKychyňa starých materíKychyňa starých materíKychyňa starých materíKychyňa starých materí

p. uč. Vydarená


 
Napísal užívateľ Administrator   
Streda, 17 Máj 2023 21:09

Beseda s Braňom Jobusom

Dňa 12.5.2023 sa deti MŠ a žiaci 1.stupňa ZŠ zúčastnili besedy so spevákom, hudobníkom a spisovateľom Braňom Jobusom.
Nielen deti si užili silnú dávku vtipu a recesie, Jobusov bláznivý humor je totiž neodolateľný!
Zábavnými príbehmi a piesňami nám predstavoval postupne svoje knižné tituly s hrdinami, ktorých dokáže vymyslieť iba on: červotoč Chrumo, stroj na plnenie snov Načisto Harašimi, muflón Ancijáš, Chrontulienka, komisár Mrodge,...

Beseda s Braňom Jobusom Beseda s Braňom Jobusom Beseda s Braňom Jobusom
Beseda s Braňom Jobusom Beseda s Braňom Jobusom Beseda s Braňom Jobusom Beseda s Braňom Jobusom
Beseda s Braňom Jobusom Beseda s Braňom Jobusom Beseda s Braňom Jobusom  

Po skončení besedy nasledovala autogramiáda a deti si mohli zakúpiť niektorú z jeho 22 vydaných kníh. Svoju poslednú knihu napísal prednedávnom na ostrove Maurícius a vyjde už v budúcom roku.

Už sa veľmi tešíme na ďalšiu ,,Jobusovku!“

Šulovská,učiteľka MŠ


 
Napísal užívateľ Administrator   
Utorok, 16 Máj 2023 18:19

Olympiáda v nemeckom jazyku

Nemecký jazyk je pre našich žiakov druhým cudzím jazykom, no ako sa vraví: „Koľko rečí vieš, toľkokrát si človekom.“ Preto je tento cudzí jazyk pre nás dôležitý, čo ukázala aj súťaž Olympiáda v nemeckom jazyku. Zúčastnilo sa jej rekordných 16 žiakov zo 7. – 9. ročníka.

Olympiáda v nemeckom jazykuOlympiáda v nemeckom jazykuOlympiáda v nemeckom jazykuOlympiáda v nemeckom jazykuOlympiáda v nemeckom jazykuOlympiáda v nemeckom jazyku

Všetci súťažiaci absolvovali písomný test, v ktorom sa nestratili ani začínajúci siedmaci a z celkového počtu 124 bodov nikto nemal menej ako 50, napriek tomu, že niektorí museli vypracovať aj úlohy s učivom, s ktorým sa doteraz priamo na vyučovacích hodinách nestretli. Na ústnu časť sa dostalo 5 najlepších. Tu sa rozhodlo o víťaznej trojici tohtoročnej olympiády:
1. miesto: Juraj Oružinský - (9. ročník)
2. miesto: Tamara Kramáriková - (8. ročník)
3. miesto: Barbora Vičanová - (8. ročník)

Víťazom sme odovzdali pekné ceny, no všetci súťažiaci získali nové skúsenosti, porovnali sa so žiakmi z iných ročníkov a získali novú motiváciu do učenia sa nemeckého jazyka a cudzích jazykov všeobecne.

Mgr. Andrej Škodáček, učiteľ nemeckého jazyka


 
Napísal užívateľ Administrator   
Streda, 10 Máj 2023 21:33

Exkurzia v rodnom dome Milana Rastislava Štefánika

Dňa 21. apríla 2023 naši tretiaci a štvrtáci navštívili rodný dom Milana Rastislava Štefánika. S menom rodáka z Košarísk sa spája vznik Československej republiky. V múzeu nám pán sprievodca priblížil život a dielo Štefánika. Zo zaujímavého rozprávania sme sa dozvedeli o živote človeka, ktorý mal významné postavenie v spoločenskom a politickom živote. Zaujala nás aj jeho cestovateľská vášeň a hlavne predmety, ktoré si prinášal z ciest do bytu v Paríži, ale nenahraditeľná bola aj jeho vojenská úloha. Pôsobil ako letec a diplomat.

Exkurzia v rodnom dome M.R.StefánikaExkurzia v rodnom dome M.R.StefánikaExkurzia v rodnom dome M.R.StefánikaExkurzia v rodnom dome M.R.StefánikaExkurzia v rodnom dome M.R.StefánikaExkurzia v rodnom dome M.R.StefánikaExkurzia v rodnom dome M.R.StefánikaExkurzia v rodnom dome M.R.StefánikaExkurzia v rodnom dome M.R.Stefánika

Keďže bol krásny slnečný deň naša exkurzia z rodného domu v Košariskách pokračovala na Bradlo, na miesto posledného odpočinku generála M. R. Štefánika. Touto exkurziou si tretiaci a štvrtáci rozšírili vedomosti, ktoré získali na hodinách vlastivedy.

p. uč. Karliková, Vydarená, Boháčová


 
Škola je zapojená od roku 2001 do projektu Infovek
Stránky obce
Internetové stránky obce Krajné
Copyright © 2023 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je slobodný software šírený pod GNU/GPL licenciou.
Vytvorené pomocou Next Level Design a redakčného systému Joomla!