mod_vvisit_counterVšetky2066973
Streda, 18 Máj 2022 15:56

Návšteva knižnice v Piešťanoch

Piatkové popoludnie je čas, keď máme pred sebou dva dni voľna., na ktoré sa všetci tešíme. Dievčatá z krúžku Hravé čítanie boli plné očakávania, pretože v piatok 6. mája 2022 ich čakala návšteva knižnice. Zavítali sme do Mestskej knižnice v Piešťanoch. Vo workshope, ktorý viedol ilustrátor pán Filip Horník sa tretiačky dozvedeli ako sa tvorí komiks, čo je to komiks a mali možnosť vytvoriť si komiks o zvieratkách. Pri návšteve knižnice si dievčatá pozreli aj výstavu s názvom Na ceste.

Zaujali nás ilustrácie mladej ilustrátorky Adely Režnej. Ilustrátorka nielen kreslí pre deti, ale aj píše krásne knihy. Výstava bola rozdelená do 5 častí – na ceste za nepoznaným, na ceste so spisovateľom Danielom Rušarom, na ceste za zdravím, na ceste na Aljašku a na ceste po Európe. Dievčatám sa výstava veľmi páčila.

Z knižnice sme odchádzali s množstvom zážitkov a tešíme sa na ďalšiu návštevu.

Vedúca krúžku Ľubica Karliková

Streda, 18 Máj 2022 15:25

Návšteva v Adonise

V mesiaci apríli sme navštívili starkých v Adonise. Pri príležitosti narodenín babičky, ktorá sa dožila 101 rokov si dievčatá z krúžku Hravé čítanie pripravili krátky program. Básňami, piesňami a tančekmi, ktoré si nacvičili, rozžiarili oči starých ľudí. Príchod dievčat, ich úsmev vytvoril v Adonise milú atmosféru.Návšteva v Adonise

Vedúca krúžku: Ľubica Karliková

Streda, 11 Máj 2022 20:53

Deň  Zeme  u prvákov

22.4.2022 mala sviatok naša Zem a prváci oslavovali spolu s ňou. Na výtvarnej výchove sme si vyrobili čelenky, na ktorých bola zemeguľa, porozprávali sme sa o ochrane našej Zeme, aj prírody a potom sme šli pred školu maľovať na chodník všetko, čo súvisí s Dňom Zeme. Pozrite sa, ako sa prváčikom darilo!

Pondelok, 09 Máj 2022 18:57

O eko-taškách

Spoločníkom môže byť hocikto a hocičo. Aj taká látková eko-taška, z ktorej si naše deti v školskom klube vyrobili dizajnové kúsky. Každý iný, každý osobný. O tom, že sú naše deti tvorivé, vieme dávno. Stačí malý podnet alebo nápad a už sú v plnom nasadení. Nápad to bol veľmi dobrý-obyčajná plátenná taška za jedno euro. Stačilo trochu fantázie, pár farieb na textil, ochota pomôcť a krásne tašky boli na svete. Sú univerzálne, priestranné, ozdobené vlastnými osobnými motívmi. No kto by takú nechcel?

Eko tašky v ŠKDEko tašky v ŠKDEko tašky v ŠKDEko tašky v ŠKDEko tašky v ŠKDEko tašky v ŠKD

Plátené tašky sú skvelou voľbou, stačí Vám len jedna, ktorá je zároveň aj dizajnovým kúskom. Mnoho ľudí si v súčasnosti obľúbilo trend plátených tašiek, ktoré sú zároveň aj štýlovým doplnkom. To určite ocenia hlavne dievčatá, ale chlapci vôbec v dizajnovaní tašiek nezaostávali. Mali sme ich dosť, tak niektorí ich vyrobili viac. Obyčajne prvá bola pre seba a druhá pre mamu.
Každý ročník v školskom klube je iný. U jedného prevažujú športové záujmy, u druhého záujem o tvorivú činnosť alebo spoločenské hry. Všetky tieto aktivity u detí podporujeme. Tento rok máme deti veľmi tvorivé, nemusíme ich do vyrábania čohokoľvek nútiť, nápady idú spontánne aj od nich, čo nás teší a dáva zmysel našej práci. Myslím, že zase sa nám niečo podarilo a dobrý pocit zostal na obidvoch stranách. U detí z pocitu tvorivej činnosti a u vychovávateliek z pocitu,že naša práca nie je zbytočná.

Danica Sasáková
Adriana Borovská

Pondelok, 02 Máj 2022 19:47

Vážení rodičia a priatelia školy,

chceli by sme vám touto cestou povedať, ako veľmi si vážime vašu pomoc a  podporu, ktorú ste nám prejavili tým, že ste poukázali svoje 2% z daní na účet nášho RZ pri ZŠ. Tieto prostriedky budú použité na vybavenie školy a výučbový materiál .

Srdečná vďaka.

Copyright © 2022 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.