Nedeľa, 05 Marec 2023 20:36

ÚSPECHY NAŠICH ŽIAKOV V SÚŤAŽIACH

Logo-sljl

V mesiaci október sa žiaci 9. ročníka Aneta Arbetová a Juraj Oružinský zapojili do školského kola súťaže OLYMPIÁDA ZO SJL. Súťaž pozostávala z 3 častí – 1. online test pripravený slovenskou komisiou OSJL, 2. tvorba textu na zadanú tému, 3. tvorba a prednes rečníckeho prejavu na zadanú tému. Úlohy k časti 2 a 3 im pripravila vyučujúca – p. uč. Boorová. Obidvaja žiaci boli úspešní riešitelia školského kola. Juraj získal 50 bodov z 55 a Aneta 44 bodov z 55.

Okresného kola sme sa nezúčastnili, pretože Juraj v deň jeho konania, 10.11.2022, súťažil na Majstrovstvách Európy juniorov v šachu a Aneta sa u nás v škole zúčastnila testovania KOMPARO zo SJL a MAT.

YPSILON – SLOVINA JE HRA

Logo-ypsilon

Do tejto súťaže, cieľom ktorej je popularizovať slovenský jazyk ako vyučovací predmet a zbaviť žiakov negatívnych pocitov, ktoré sa s jeho výučbou často spájajú, sa zapojilo 13 žiakov našej školy. Riešili testy zamerané na rozvíjanie aktívneho myslenia, flexibility a tvorivosti.

Najúspešnejšími súťažiacimi boli:
3. ročník – Alžbeta Kružicová a Kristína Šulovská – obidve mali úspešnosť 100%
4. ročník – Kristína Boorová a Bianka Svitková – obidve úspešnosť 100%

Pekne sa darilo aj ostatným zapojeným žiakom:
2. ročník – Peter Hlísta – 95%
4. ročník – Natália Hluchá a Patrik Pilát – obidvaja 98%, Eliška Illová – 96%, Eliška Bieliková - 92%
5. ročník - Běla Halašová – 96%, Samuel Egreši – 87%
7. ročník – Matej Mozolák – 88%, Ema Vaváková – 87%

Koordinátorom súťaže bola p. uč. Boorová.

Logo-angl
Školské kolo súťaže sa uskutočnilo 22.11.2023. Zúčastnilo sa ho 14 žiakov 5. – 9. ročníka. Predviedli svoje zručnosti v čítaní s porozumením, používaní jazyka – slovnej zásobe a gramatike, ako aj v ústnom prejave – rozprávaní podľa obrázka a konverzácii. Umiestnili sa nasledovne:
Kategória 1A – žiaci 4. – 7. ročníka:
1. miesto: Ema Vaváková (7. ročník)
2. miesto: Viktória Vanessa Ušiaková (7. ročník)
3. miesto: Jozef Minárech (7. ročník)

Kategória 1B – žiaci 8. – 9. ročníka:
1. miesto: Jakub Malik (8. ročník)
2. miesto: Michaela Popelková (8. ročník)
3. miesto: Tamara Kramáriková (8. ročník)

Kategória 1C – anglofónni žiaci (ich pobyt v anglicky hovoriacej krajine trval viac ako 2 mesiace):
1. miesto: Kevin Táborský (9. ročník)
2. miesto: Rebecca Táborská (7. ročník)

Najlepší z kategórie 1A a 1B sa zúčastnili okresného kola, na prvých troch miestach sa neumiestnili, ale Jakub Malik bol úspešný riešiteľ.
Súťaž mal na starosti p. uč. Škodáček.

Logo-dejepis

Do školského kola Dejepisnej olympiády sa zapojili žiaci 9. ročníka Nikolas Kováčik a Juraj Oružinský. Okrem učiva 9. ročníka si museli doštudovať aj dejiny vedy a techniky a dejiny obce Krajné. Obidvaja ako úspešní riešitelia postúpili do okresného kola, kde dejiny našej obce nahradili erby obcí a miest nášho okresu a hrady Trenčianskeho kraja. Nikolas v okresnom kole zvíťazil. Juraj za ním zaostal len o 0,5 boda a obsadil 2. miesto. Obaja ako najlepší spomedzi deviatakov okresu Myjava postúpili do krajského kola, ktoré sa bude konať 3.4.2023 v Trenčíne.

Prajeme im veľa šťastia!