logo.png
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes264
mod_vvisit_counterVčera349
mod_vvisit_counterTento týždeň264
mod_vvisit_counterTento mesiac9751
mod_vvisit_counterVšetky2220111
Napísal užívateľ Administrator   
Utorok, 13 December 2022 19:23

Mikulášsky deň

Po dvojročnej prestávke  sa 27.11.2022 v našej škole uskutočnil deň plný Mikulášskych prekvapení, zaujímavých aktivít a zábavy. Už v dopoludňajších hodinách sa začal na školskom ihrisku Mikulášsky futbalový turnaj. Z kuchyne sa šírila vôňa kapustnice a gulášu, ktorá navodzovala atmosféru Vianoc. V učebniach vrcholili prípravy aktivít a kreatívne dielne pre deti, rodičov a verejnosť. Na cestu do našej školy sa vydal aj Mikuláš s anjelom a dvomi čertami.Mikulášsky deň 2022

Zatiaľ čo 6 mužstiev zvádzalo boj na multifunkčnom ihrisku o prvenstvo, o 12 tej hodine sa otvorili dvere školy aj pre návštevníkov tvorivých dielní. Hneď pri vchode ich čakali Mikuláš, anjel a čerti, ktorí pozývali všetkých napísať list Ježiškovi. Mikuláš sľúbil odovzdať ich pozdravy a želania Ježiškovi osobne.

Tvorivé dielne ponúkali výrobu vianočných ozdôb z papiera a iných materiálov, zdobenie medovníkov, ktoré mohli deti ochutnať, pečenie chutných vianočných oblátkov, slaných aj sladkých, ktoré najčastejšie končili v brušku tvorcov. Pletenie košíkov z pedigu a výrobu zaujímavých predmetov z keramiky, hrnčekov, misiek, ktoré si mohli návštevníci vytočiť na kruhu. Mohli si ozdobiť malé vianočné stromčeky, mikulášske rukavice a anjelikov. Tešil nás pohľad na rozžiarené tváre detí nesúcich si svoje výrobky z dielní. Samozrejme nechýbala ani trampolína, kde si mohli deti vyskákať posledné zvyšky energie. Doplniť ju bolo možné v bufete, kde sa podával čaj, nápoje, kapustnica, guláš, či cibuľový chlieb.Mikulášsky deň 2022

Futbalový turnaj sa skončil vyhodnotením a odovzdaním cien v poobedňajších hodinách.
1. miesto - Slavoj Vaďovce
2. miesto – Movies Myjava
3. miesto – „Dnes vystrájame my“ z Podolia
Najlepším hráčom sa stal Matúš Jorík z Jablonky.
Zápas rozhodovali p. uč. Jozef Jaroš a p. uč. Andrej Škodáček.
Mikulášsky deň 2022

Mikulášsky deň sa skončil, a my sa tešíme na budúcoročný. Tento bol úspešný, zúčastnilo sa ho veľa našich žiakov, ale aj veľa detí z iných obcí. To nám dáva nádej, že sa všetkým páčilo a prídu opäť.

Poďakovanie patrí, všetkým zamestnancom školy, ktorí si našli chuť a čas, aby pripravili toto skvelé podujatie.

Jana Domiňáková


 


Škola je zapojená od roku 2001 do projektu Infovek
Stránky obce
Internetové stránky obce Krajné
Copyright © 2023 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je slobodný software šírený pod GNU/GPL licenciou.
Vytvorené pomocou Next Level Design a redakčného systému Joomla!