Nedeľa, 11 December 2022 20:14

Gazdovský dvor počas adventu

Vianoce. Tieto najväčšie a najkrajšie sviatky v roku sa slávia v mnohých krajinách po celom svete. Tomuto sviatku predchádza obdobie adventu. Aké sú zvyky počas tohto obdobia na Slovensku? To sa žiaci prvého, druhého a tretieho ročníka mohli dozvedieť na návšteve Gazdovského dvora na Turej Lúke 30. novembra. Deti si vyrábali tradičné salónky z alobalu a z kocky cukru. Ozdobovali stromček visiaci zo stropu. Dievčence liali vosk /ako olovo/ cez  kľúč a hádali, čo bude robiť ich milý. Chlapci sa prezliekli za Mikuláša a čerta. Lucie vymetali zlo z izieb. Ozdobovali medovníčky a omnoho viac.

Gazdovský dvor počas adventu Gazdovský dvor počas adventu Gazdovský dvor počas adventu

Gazdovský dvor počas adventu

Druhácka a tretiacka p. učiteľka