logo.png
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes291
mod_vvisit_counterVčera485
mod_vvisit_counterTento týždeň776
mod_vvisit_counterTento mesiac14585
mod_vvisit_counterVšetky1785025
Napísal užívateľ Administrator   
Štvrtok, 02 Január 2020 21:05

OCHRANA NOSOROŽCOV

V piatok 13. decembra 2019 sa naši žiaci primárneho vzdelávania po prvýkrát v tomto školskom roku zúčastnili besedy NEPZ. Je to skratka pre výchovno – vzdelávací projekt: „NAJBOHATŠIE EKOSYSTÉMY PLANÉTY ZEM. “ Opäť sme sa stretli s pánom Milanom Jeglíkom, ktorý deťom rozprával o ochrane nosorožcov a iných zvierat v divočine. Našim najmenším sprostredkoval prostredníctvom fotografií život v divokej prírode. Na fotografiách sme videli medvede, tigre, nosorožce, slony a iné zvieratá. Pán Jeglík nám prezradil, že Svetový monitorovací projekt Oko Zeme využíva fotopasce k získavaniu unikátnych informácií zo života divoko žijúcich zvierat na piatich kontinentoch a k odhaľovaniu pytliactva v národných parkoch. Ukázal deťom ako pytliaci lovia nosorožce a predávajú ich priekupníkom zvierat. Proti nim bojujú rangers. Stať sa nimi môžu nielen šikovní a mocní muži, ale dokonca aj ženy. V súťaži si zmerali silu a výdrž chlapci a potom dievčatá. Zvíťazili v nej dievčatá. Cieľom tohto projektu v školách je pripraviť budúcu generáciu k pochopeniu, že sú súčasťou Zeme, teda prírody a treba ju chrániť a nie ničiť.

Ochrana nosorožcov Ochrana nosorožcov
Ochrana nosorožcov Ochrana nosorožcov
Ochrana nosorožcov Ochrana nosorožcov

Ľubica Karliková


 


Škola je zapojená od roku 2001 do projektu Infovek
Stránky obce
Internetové stránky obce Krajné
Copyright © 2020 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je slobodný software šírený pod GNU/GPL licenciou.
Vytvorené pomocou Next Level Design a redakčného systému Joomla!

Tieto stránky používajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača. Ak sa chcete dozvedieť viac o súboroch cookies, ktoré používame a ako ich odstrániť, prečítajte si naše zásady ochrany osobných údajov.

Akceptujem cookies z tohto webu.