Utorok, 16 Apríl 2019 18:48

Okresné kolo MO

Logo matematickej olympiády

9. apríla 2019 sa uskutočnilo v Centre voľného času v Myjave okresné kolo 68.ročníka Matematickej olympiády. Našu školu reprezentovali dve žiačky 7. ročníka – Adelka Babincová a Svetlanka Oružinská, ktoré postúpili zo školského kola. O tom, že už školské kolo bolo náročné, svedčí fakt, že do okresného kola z celého myjavského okresu v kategórii 6. až 8 ročník postúpili len naše dve žiačky a jeden žiak myjavského gymnázia.
V okresnom kole žiaci riešili tri úlohy po dobu 120 minút. Za každú úlohu mohli získať 0 - 6 bodov. Úspešným riešiteľom okresného kola je žiak, ktorý získa 9 a viac bodov. Našim dievčatám sa to podarilo a víťazkou okresného kola sa stala Adelka Babincová, ktorá zvíťazila rozdielom jedného bodu (tak ako minulý rok!) pred Svetlankou Oružinskou.

Blahoželáme!