mod_vvisit_counterDnes12094
Utorok, 24 September 2024 15:16

My v laviciach nesedíme a predsa sa nové veci naučíme!
Zážitkové učenie /Žito v Sýpke/
Cesta jablka!

Hurá! Skvelá správa pre prvákov, druhákov a tretiakov. V pondelok sa im podarilo objavovať život v ovocnom sade v priamom prenose v organizácii Žito v Sýpke v Moravskom Lieskovom. Dostali sme sa do jablkového sadu. Pozbierali jablká do košíkov, vlastnoručne ich pomleli /nie na elektrickom šrotovníku, ale pomocou sily v rukách/, vylisovali sme si jablkovú šťavu i osviežili brušká. Navštívili sme Muštáreň ,sledovali proces výroby ovocného muštu. V sade sme zistili, aký škodca ohrozuje naše jablone. Deti sa premenili na sýkorky a snažili sa ich v sade pochytať. Deti sa stali aj mnohonôžkami, ktoré nám zabezpečujú, aby sad na konci jesene zostával čistý.

Cesta jablkaCesta jablkaCesta jablkaCesta jablkaCesta jablkaCesta jablkaCesta jablkaCesta jablkaCesta jablkaCesta jablkaCesta jablka

Dozvedeli sme sa, odkiaľ sa k nám dovážajú jablká. Akú dlhú cestu musia podstúpiť, aby sa dostali na pulty niektorých našich predajní. Nie je nad vypestované jablko vo vlastnom sade.

Exkurzia sa uskutočnila za finančnej podpory projektu Zelené oči a našej školy v Krajnom.

Prváci, druháci a tretiaci