Pondelok, 16 December 2019 11:43

Jeseň v lese

V našich listnatých lesoch je jeseň veľmi pekná. Tak sme to na konci októbra boli skontrolovať osobne. Vybrali sme si lesy medzi Babulicovým Vrchom, Starou Turou, Višňovým a Hrachovišťom. Dĺžka trasy bola 19 kilometrov a veru bolo sa čím kochať. Po lesných chodníkoch sme šli ako po hrubom oranžovočervenom koberci, do ktorého sme sa miestami zabárali vyše členkov. Na túru nás U Babulicov vyprevádzala bradatá koza, ktorej z diery v šope asi z trojmetrovej výšky trčala len začudovaná hlava. Dostali sme sa nad Polákov Vrch, odkiaľ bol pekný výhľad na Čachtický hrad a Javorinu. V ohrade sme tu zazreli stádo oviec a malé čínske prasa, ktoré bolo veľmi fotogenické a so všetkými sa chcelo fotiť. Z Hrašného až po Dubník bol les rozprávkový, čarovný, pestrofarebný. Prechádzka okolo Dubníka tiež. Na slnkom zaliatej hrádzi sme si oddýchli, občerstvili sa a pokračovali sme popri Dubníku II po modrej turistickej značke do Vaďoviec a ďalej do Višňového.

Turistika - jeseň v lese >>> Viac foto

Po ceste si nás zvedavo obzerali pasúce sa srnky a čudovali sa, čo toľko chodíme, keď nemusíme. Z kopca medzi Vaďovcami a Višňovým sme mali parádne výhľady na slnkom osvetlený Čachtický hrad na skalnom brale medzi okolitými vŕškami.  Do Hrachovišťa sme sa dostali zadnou ulicou po pár kilometroch pomalej chôdze. Tu sme počkali na autobus a po siedmich hodinách sme boli unavení, ale spokojní po príjemnej turistike v Krajnom.