logo.png
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes746
mod_vvisit_counterVčera2011
mod_vvisit_counterTento týždeň11896
mod_vvisit_counterTento mesiac19716
mod_vvisit_counterVšetky2500158
Napísal užívateľ Administrator   
Štvrtok, 20 Júl 2023 21:10

Naša činnosť v ŠKD

Už aj menšie deti sa vedia realizovať a ukázať vo svojej činnosti kus svojej osobnosti, svoje túžby, schopnosti a nadanie, Ak im na to vytvoríme podmienky a prostredie. Žiadne z detí nemusí mať predstavivosť ako Salvador Dalí, aby si rozvíjalo svoju kreativitu. Jediné, čo na to potrebuje, je čas, priestor a vhodné materiály. A rozvinie to v ňom omnoho viac schopností, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Ono to totiž vôbec nie je o technike ani výsledku. Nemusíte od detí chcieť, aby nakreslili alebo spravili niečo pekné, a ak sa im to nepodarí, tak tvorenie netreba zavrhnúť s tým, že im to nejde a vlastne ich to ani nebaví.

Z činnosti školského klubu detíZ činnosti školského klubu detíZ činnosti školského klubu detíZ činnosti školského klubu detíZ činnosti školského klubu detíZ činnosti školského klubu detíZ činnosti školského klubu detíZ činnosti školského klubu detí

Dnešná spoločnosť vyvíja na deti aj rodičov priveľký tlak. Všetci sa stále pýtajú to isté. Čo už ovláda Vaše dieťa? Čo vie nakresliť alebo urobiť? U nás v ŠKD by sa mali deti cítiť voľne, slobodne a zároveň by mali byť zaujaté niečím, čo ich baví. Kreatívna tvorba u detí je proces, ktorý by mal byť vedený dieťaťom, nie dospelým. Dospelý má ukázať dieťaťu základné veci - ako držať štetec, ako ho používať, ako vytlačiť lepidlo z fľašky na papier, ako spracovať hmotu na vyrábanie. A všetko ostatné necháme na dieťa. Začne si uvedomovať svoje vlastné ja a to, že má potreby, ale aj nápady a túžby. Ukážeme mu, že má hodnotu a že jeho názor je dôležitý.

Z činnosti školského klubu detíZ činnosti školského klubu detíZ činnosti školského klubu detíZ činnosti školského klubu detí

Okrem tvorenia striedame činnosti s pohybovými hrami, súťažami a vedomostnými hrami. Možno sa zdá, že práca vychovávateľky je jednoduchá. Ale nie je. Je to zosúladenie pedagogických, organizačných, tvorivých a empatických schopností do jedného celku. Veríme, že sa nám to darí a budeme v nej pokračovať.

Vychovávateľky ŠKD


 


Škola je zapojená od roku 2001 do projektu Infovek
Stránky obce
Internetové stránky obce Krajné
Copyright © 2023 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je slobodný software šírený pod GNU/GPL licenciou.
Vytvorené pomocou Next Level Design a redakčného systému Joomla!