Pondelok, 10 Jún 2019 19:31

Alexandra Salmela:
Mimi a Líza 2

Katarína Kerekesová, Katarína Moláková, Alexandra Salmela: Mimi a Líza 2

Kniha je o dvoch dievčatách -  Mimi a Líze, ktoré sú každý deň spolu vonku. Líza musí pomáhať Mimi, lebo tá je slepá. Prežívajú spolu dobrodružstvá a zábavu. Stretli pána Hodinára, ktorý mal zázračný prístroj. Ten ich zmenšil a mohli sa ísť pozrieť do kukučkových hodín. V nich bývala zlá pani Hrdza. V ďalšom príbehu ich pani Sladká naučila piecť koláč. Učila ich, že všetko si musia správne navážiť. Stretli pána Ondulu, ktorý mal kúzelné zrkadlo. Keď Mimi dostala od tatina novú kolobežku, išli ju spolu vyskúšať do parku. Kolobežka sa im pokazila. Kým čakali na opravu, premenili sa na dážďovky a zapojili sa do súťaže Dážďovka tour. Navštívili obchod s bublifukmi a v obrovskej bubline sa dostali do bublinkového vesmíru. Keď Mimi dostala novú knižku, Líza sa čudovala, ako môže čítať, keď nevidí. Mimi jej vysvetlila, že kniha je napísaná slepeckým písmom, ktoré číta prstami. Keď sa Líze stratili z knihy písmená, Mimi ju zaviedla na snežnú pláž a prinútili písmenká vrátiť sa späť do knihy.

Ema Vernerová, 5. ročník

backNaspäť