Piatok, 16 Február 2018 06:40

Thomas Brezina:
Hľadači pokladov – Poklady zo záhrobia

Thomas Brezina: Hľadači pokladov – Poklady zo záhrobia

Táto kniha je o troch deťoch menom Chacha, PC a Floppi, ktoré riešia záhadu doktora Lehmgrubera. Na začiatku deti zisťujú, ako sa záhada stala, ale nevedeli na nič prísť. Neskôr Chacha zistila, že jej kamarátka Aurélia je pradcéra doktora Lehmgrubera. Aurelia im povedala o tajomnom hlase, ktorý asi patril doktorovi Lehmgruberovi a ten hovoril, aby našla tajnú skrinku s papierom. Aurelia ukázala trojčatám skrinku a jej obsah. V skrinke sa nachádzal papier, na ktorom boli napísané tri latinské názvy. Trojčatá sa na druhý deň išli do múzea opýtať, čo znamenajú tieto tri slová. Zistili, že jedno je krokodíl  a druhé medúza.
Čo znamená tretie slovo nezistili v múzeu, ale vysvetlil im ho Aureliin strýko Pat. Celé rozuzlenie záhady doktora Lehmgrubera si môžete prečítať v knižke Hľadači pokladov – Poklady zo záhrobia .

Adam Lacko, 7. ročník

backNaspäť