logo.png
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes368
mod_vvisit_counterVčera369
mod_vvisit_counterTento týždeň1559
mod_vvisit_counterTento mesiac737
mod_vvisit_counterVšetky1738230
Napísal užívateľ Administrator   
Streda, 23 Október 2019 16:31

Exkurzia tretiakov a štvrtákov

V jedno slnečné septembrové ráno sa tretiaci a štvrtáci vybrali na Košariská navštíviť rodný dom Milana Rastislava Štefánika. S menom tejto výraznej osobnosti našich dejín sa spája aj vznik Československej republiky. Túto, ako aj mnohé iné informácie si štvrtáci zopakovali a tretiaci sa dozvedeli mnoho nových zaujímavostí o tejto významnej osobnosti.

V jeho rodnom dome nám pán sprievodca veľmi zaujímavým a pútavým spôsobom priblížil život a dielo Milana Rastislava Štefánika. Deti chvíľami ani nedýchali pri rozprávaní rôznych zážitkov, ktoré prežil malý Milanko Štefánik s otcom na poľovačke v neďalekých lesoch. Deti upútali tiež vystavené predmety, ktoré sprevádzali Milana Rastislava Štefánika celý život, napríklad ďalekohľad, ktorým pozoroval hviezdy, lodný kufor, s ktorým precestoval celý svet a rôzne iné zaujímavé predmety, ktoré si priviezol z krajín, ktoré navštívil.

Z Košarísk sme sa presunuli na mohylu Bradlo v Brezovej pod Bradlom, kde je Milan Rastislav Štefánik pochovaný. Deťom sa táto vlastivedná exkurzia veľmi páčila, lebo sa dozvedeli veľa zaujímavých informácii.


 


Škola je zapojená od roku 2001 do projektu Infovek
Stránky obce
Internetové stránky obce Krajné
Copyright © 2020 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je slobodný software šírený pod GNU/GPL licenciou.
Vytvorené pomocou Next Level Design a redakčného systému Joomla!

Tieto stránky používajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača. Ak sa chcete dozvedieť viac o súboroch cookies, ktoré používame a ako ich odstrániť, prečítajte si naše zásady ochrany osobných údajov.

Akceptujem cookies z tohto webu.