Sobota, 01 December 2018 08:42

Karen M. McManusová: Jeden z nás klame

V pondelok popoludní sa päť stredoškolákov, ktorých na prvý pohľad nič nespájalo, ocitlo po škole. Vzorná študentka Bronwyn, ktorá predtým po škole nikdy nebola, darebák Nate, ktorý bol po škole stále, Simon, autor počítačovej aplikácie, na ktorej si študenti strednej školy Bayview High mohli prečítať klebety o svojich spolužiakoch, bejzbalová hviezda Cooper a blondína Andy. Všetci tvrdili, že nespravili nič zlé. Mysleli si, že to na nich niekto narafičil. Nič zaujimavé sa nedialo, až kým sa na školskom parkovisku nezrazili dve autá. Pán Every, učiteľ, ktorý mal na nich dohliadať, sa išiel pozrieť, čo sa vonku stalo. Simon bol smädný a chcel si vytiahnuť vodu z batohu, ale nemohol nájsť fľašku. Tak sa šiel napiť z pohára, čo mali pri umývadle. Napustil si vodu a išiel si sadnúť naspäť do lavice. Položil si pohár, začal sa rozprávať s Natom a potom sa napil. Pustil pohár z rúk a odpadol. „Pero, adrenalínové pero,“ povedal šepotom. Mal alergickú reakciu. Medzitým Bronwyn zavolala učiteľov a záchranku. Adrenalínové perá nemohli nikde v Simonovej taške nájsť, dokonca ani v lekárničke. Následne prišla sanitka a odviezla Simona do nemocnice. Na druhý deň lekári volali do školy, že Simon zomrel. Podľa vyšetrovateľov nebola jeho smrť náhoda. Zistili, že na pohári, z ktorého pil, sa našli stopy po arašidovom oleji, na ktorý bol Simon alergický. A zrazu boli všetci štyria podozriví z vraždy. Kto bol Simonovým vrahom? Bola to Brownyn, Nat, Cooper, Andy, či nikto z nich ? To sa dozviete , keď si túto knihu prečítate.

Aneta Michalidesová, 8. trieda

backNaspäť