Pondelok, 14 Január 2019 22:35

Gabriella Poole: Akadémia temna
Spolok vyvolených

Gabriella Poole: Akadémia temna

Pre milovníkov fantasy literatúry je táto kniha ako stvorená. Hlavná hrdinka Cassandra Bellová, prezývaná Cassie, prichádza zo sirotinca v malom mestečku do Paríža. Cassie sa podarilo získať štipendium na Darkovej škole. Už od začiatku sa jej na tejto škole niečo nepozdávalo, ale hodila to za hlavu. Na škole si našla jedinú kamarátku a zároveň spolubývajúcu. Cassandra nemohla v noci spávať a keď sa raz zobudila, počula kroky a šepkajúce hlasy. Rozhodla sa nasledovať divné kroky a videla hrozivé tiene. Kto bol tajomný chlapec, ktorý sa po nociach potuloval po škole? A čo sa stalo, keď tam pred rokom za záhadných okolností zomrela študentka? Len v tejto knihe sa dozviete, čím je táto škola v Paríži taká záhadná.

Aneta Michalidesová, 8.ročník

backNaspäť