Pondelok, 20 November 2017 08:29

J.R.Palciová:
Obyčajná tvár

J.R.Palciová: Obyčajná tvár

Kniha Obyčajná tvár je o desaťročnom chlapcovi menom August (Augie), ktorý sa narodil so znetvorenou tvárou. Od narodenia mal už 27 operácií, no napriek tomu jeho tvár stále vyzerá, akoby na operáciu len čakal. Doteraz nechodil do školy, ale mama ho vyučovala doma. No teraz pôjde ako desaťročný prvýkrát do školy. Bojí sa, že nezapadne kvôli svojej tvári. Cez prázdniny išiel s mamou na obhliadku školy, kde  spoznal svojich troch nových spolužiakov: Charlottu, Jacka Willa a Juliana. Jack Will sa stal jeho najlepším kamarátom. Lenže v jeden deň, keď bol Halloween, Augie počul, ako ho Jack ohovára. Bude jeho kamarátstvo s Jackom skutočné alebo je to len pretvárka? A podarí sa mu vôbec niekedy zapadnúť medzi ostatných?

Klára Gablechová, 9.roč.

backNaspäť