Piatok, 11 Máj 2018 07:48

Lena Riečanská:
Trojlístok z internátnej izby

Lena Riečanská: Trojlístok z internátnej izby

Táto kniha je o troch kamarátkach, ktoré sa spoznali v internátnej izbe. Každá je z inej časti Slovenska, a predsa sa navzájom dopĺňajú. Jedna z nich sa volá Silvia, pochádza zo stredného Slovenska. Ako prvá si našla priateľa, Filipa, chodili do rovnakej školy. Keď sa vzali a mali deti, Silvia mala po rokoch podozrenie, že ju podvádza. V knihe sa dozviete, ako to medzi nimi nakoniec dopadne.
Ďaľšia sa volá Veronika, hovoria jej Vera. Pochádza z bohatej rodiny, najviac sa o ňu zaujíma starká, ktorú má najradšej. Vera je z troch kamarátok najbláznivejšia a vie si každého omotať okolo prsta.
Posledná je Anička. Narodila sa na kopaniciach. Keď jej zomrela mama, musela sa postarať o dvoch bratov a otca. V knihe sa dozviete, či tieto tri kamarátky dopĺňali pomyselný trojlístok aj po skončení školy a v dospelosti.

Magdaléna Knapová, 9. ročník

backNaspäť