Piatok, 11 Máj 2018 07:39

Melvin Burgess:
Heroín

Melvin Burgess: Heroín

Šľuk a Gemma boli štrnásťroční kamaráti, ktorí spolu riešili svoje problémy s rodičmi. Šľukovi rodičia obaja pili, otec ho bil a mama využívala. Gemmini rodičia jej všetko zakazovali, musela byť do deviatej doma a vadilo jej to. Šľuk sa rozhodol odísť z domu a rodičom o tom nepovedal. Najskôr prespával hocikde na ulici, neskôr v dome s ďalšou skupinkou mladých ľudí. Šľuk sa do Gemmy zaľúbil. Neskôr, keď už to Gemma s rodičmi nezvládala, rozhodla sa aj ona odísť z domu a ísť za Šľukom. Ich spolubývajúci fajčili, pili a to najhoršie, pichali si heroín. Gemma si dala prepichnúť nos aj uši a so Šľukom začali brať drogy, ktoré im ponúkali ich spolubývajúci. Častokrát sa spolu nadrogovali, mali halucinácie a bývalo im zle. Drogy sa stali súčasťou ich života. Lil, ich spolubývajúca, pracovala ako prostitútka, aby mala peniaze na drogy. Gemma pracovala v masérskom salóne, kde poskytovala „intímne služby“. Lil zostala tehotná a po krátkom čase aj Gemma. Ako dopadne tento príbeh? Narodia sa im zdravé deti? Prečítajte si túto napínavú knihu a dozviete sa viac.

Vanesa Vaváková, 9. ročník

backNaspäť