mod_vvisit_counterDnes1996

Zuzka Šulajová:
Džínsový denník Lukášovými očami

Zuzka Šulajová: Džínsový denník Lukášovými očami

V predchádzajúcich Džínsových denníkoch od Zuzky Šulajovej ste sa mohli začítať do zápiskov hlavnej hrdinky Pauly Semokovej a dozvedieť sa, ako sa Paulin život vyvíja. V tejto knihe sa na to môžete pozrieť zo strany jej spolužiaka, brata jej najlepšej kamarátky Denisy a neskôr aj jej priateľa Lukáša Masubu. Pred začiatkom školy sa zamýšľa nad tým, čo Paula vidí na písaní si denníkov a rozhodne sa skúsiť to tiež. Lukáš nastúpi na gymnázium do prvého ročníka, presne ako aj Paula. Lukáš v denníku opisuje, že sa mu Paula veľmi páči, a ako jej prejavuje svoju náklonnosť, ale ona ho stále odháňa. Preto Lukáš začne chodiť s Maťou, bývalou priateľkou Patrika Adesira, lebo si myslí, že tým Paulu nahnevá. Paula nakoniec začne tvoriť pár s Patrikom, čo naopak pekne nahnevá Lukáša. Všetko sa však zmení, keď celá trieda ide na chatu, kde sa Lukášovi konečne podarí Paulu zbaliť. Lukáš s Paulou tvoria pár do konca strednej školy, ale po škole Lukáš dostane príležitosť ísť do Anglicka. V Anglicku spozná nových ľudí a zažíva nové dobrodružstvá. Vydrží Lukášovi a Paule vzťah aj na diaľku? A vráti sa Lukáš ešte na Slovensko? Odpovede získate po prečítaní tejto knihy. Knihu odporúčam dievčatám, ktoré sú fanúšičkami Džínsových denníkov alebo majú rady knihy o stredoškolských problémoch a láske .

Monika Kúdelová, 9. ročník

backNaspäť