Utorok, 29 Jún 2021 21:09

EXPERT geniality show

Expert geniality show Expert geniality show

je celoslovenská vedomostná súťaž pre žiakov 5. – 9. ročníka ZŠ a žiakov stredných škôl. V tomto „koronovom“ školskom roku sa od nás zapojili do súťaže piataci a šiestaci, ktorí súťažili v dvoch témach – Ako funguje svet a Päť jazykov kultúry.

Najúspešnejšia z našej školy je šiestačka Terezka Kozárová, ktorá sa stala EXPERTKOU v téme Päť jazykov kultúry (obsadila 29. miesto z 980 súťažiacich) aj v téme Ako funguje svet (65. miesto). Za svoj skvelý výkon a celkové 34. miesto získala titul TOP Expert.

Druhou TOP Expertkou sa stala šiestačka Dianka Ďurišová, ktorá v obidvoch témach patrila medzi štvrtinu najlepších (získala titul EXPERT).

Z piatakov dosiahol najlepšie výsledky Maťko Mozolák, ktorý sa stal EXPERTOM v obidvoch témach. Natálka Ochodnícka a Miška Popelková (6. ročník) sa stali EXPERTKAMI v téme Päť jazykov kultúry a Sárka Halašová (5. ročník) sa stala EXPERTKOU v téme Ako funguje svet.

Ostatní naši súťažiaci získali účastnícky diplom a pero.

Mgr. Libuša Horváthová