mod_vvisit_counterVšetky1581962

Nedeľa, 04 November 2018 16:24

Začarovaná trieda

Zaujímavá kniha, ktorú sme prečítali v mesiaci október. .Pani spisovateľka Ivona Březinová  nás svojimi príbehmi  nielen pobavila,  ale  v mnohých situáciách aj rozosmiala.  Dozvedeli sme sa, ako funguje priateľstvo, aký majú deti vzťah k rómskym deťom. Pani spisovateľka nám ukázala ako sa riešia podvody, klamstvo a nenávisť. V tejto krásnej  knižke sme prežívali  kúsok zo života chlapcov Čáryfuka, Máryfuka a Pištafuka. Sú to chlapci, ktorí sa často sťahujú z miesta na miesto a sú obdarení kúzelníckymi schopnosťami ako ich rodičia.  Títo traja nezbedníci kúzlami  spestrujú školské vyučovanie. Pani učiteľka sa nestačí čudovať ako sa z jej žiačky stane stolička, z ďalšieho kvetináč, či školská aktovka alebo nástenka s násobilkou.

Aký vzťah si deti vytvoria k novým spolužiakom sa dozviete, keď si prečítate túto knihu. Bolo by to úžasné, keby sme mali takých spolužiakov – kúzelníkov.

Začarovaná trieda Začarovaná trieda Začarovaná trieda
Začarovaná trieda Začarovaná trieda