POZNÁVAME SLOVENSKO

Liptov
Nedeľa, 14 Október 2018 19:12

Tri múdre kozliatka

Ako to dopadne, keď sa tri kozliatka Všadejama, Všadebrada a Všadekapusta rozhodnú hľadať svojho gazdu až v ďalekej Amerike?
Všadejama, Všadebrada a Všadekapusta – tri obetavé kozliatka, ktoré raz ráno gazda neprišiel vypustiť Múdra sova im povedala, že ich gazda si šiel do sveta hľadať prácu.. Kozliatka sa rozhodli, že pôjdu do Ameriky a tam vyhľadajú svojho gazdu. Keďže nevedeli, či je Amerika blízko, a či ďaleko, chceli sa to najprv naučiť v škole. Cesta do Ameriky bola však dlhá, takže kozliatka toho stihli nielen veľa zažiť, ale aj povymýšľať. V príbehu sa každú chvíľu niečo dialo. Raz nám bolo veselo, inokedy smutno.. Rozprávka sa však skončila šťastne, kozliatka našli gazdu a tešili sa.

Táto rozprávka bola pre deti ukážkou skutočného priateľstva, porozumenia a vzájomnej pomoci. Ukázala deťom ako treba prekonávať prekážky, keď chceme dosiahnuť cieľ.

Tri múdre kozliatka Tri múdre kozliatka

Copyright © 2018 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.