Streda, 15 Máj 2019 20:50

STRIGO – JEŽIBABINEC

Pani učiteľka pre nás vymyslela deň plný zábavy. Nazvali sme si ho aj my STRIGO – JEŽIBABINEC. V čom spočíval? Všetci sme museli prísť do školy preoblečení za ježibaby, strigy, strigôňov. Nesmierne sme sa tešili. Doma s mamičkami sme vyrabovali skrine, niektorí zašli aj k babičkám. Všetko staré a nepotrebné sme využili na oblečenie. A výsledok? Naša škola zažiarila ježibabami. Nielen my žiaci, ale aj pani učiteľka sa prezliekla za strigu s nádherným veľkým klobúkom. Vyučovanie sa mohlo začať.

1. BLOK: Slovenský jazyk - čítanie
Rozdelili sme sa do skupín a každá skupina  mala za úlohu vymyslieť orginálny názov.
1. skupina: Babky – ježibabky
2.  skupina: Nezbedné čarodejnice
3. skupina: Neposlušní strigôni
4. skupina: Baby- Jagy

1. úloha Vymyslieť 4 – veršovú báseň s rýmami
Zopakovali sme si, čo je verš, rým, báseň, poézia.

1. skupina
Stará baba ježibababa
tančila si veselo
až si milá tetka žaba
ľahla pod imelo.
  2. skupina
Letel strigôň na metle
vznášal sa pritom na svetle.
Videla ho prepelica
Ľakla sa aj veverica.
  3. skupina
Išla striga do lesa
Zobrala si kolesá.
Našla tam jej starú metlu.
 Čarovala do jej jedu.
  4. skupina
Sedí kocúr na peci
striga sedí vo vreci.
Plače vzlyká, narieka
korále si navlieka.

2. BLOK: Matematika – počítanie na interaktívnej tabuli.
Ako šlo vajce na vandrovku. Striga z rozprávky pripravila úlohy na precvičovanie násobenia. Žiakov čakalo 5 úloh.

• Vybralo sa vajce na vandrovku. Stretlo raka, zobralo ho so sebou. Stretli kohúta už boli traja. Stretli kačku a boli štyria. S koňom boli piati. Ale v lese zablúdili. Pomôžete im?

3. BLOK – Telovýchovná chviľka

- napodobňovanie pohybov - Let bosoriek na metle. Každá skupina – najzaujímavejší pohyb

4. BLOK – Slovenský jazyk
Vymyslieť pozvánku, oznam, inzerát reklama.
Strigo-Ježibabinec

1. Skupina – Pozvánka – tvorba žiakov

Pozývame všetky strigy na strigônsko- jezibáberský ples, ktorý sa uskutoční dňa 20. februára 2019 o 19. 00 hodine v kultúrnom dome strigy Brigy. Do tanca hrajú najznámejšie strigy na metlách. Tešíme sa na Vás.

2. Skupina – Oznam – tvorba žiakov

Oznamujeme všetkým ježibabám, že dňa  3. februára 2019
o 15. 00 hodine v škole mágie sa uskutoční prednáška o čarovaní. Prednášať bude Saxana. Tešíme sa, že prídete!

3. Skupina – Inzerát – tvorba žiakov

Predám strigônsku metlu. Dokáže vzlietnuť, je najrýchlejšia. Palivo třeba doplniť na benzínovej pumpe. Cena dohodou.
Značka: Saxana

4. Skupina – reklama – tvorba žiakov

Každá striga si umyje zuby kefkou a pastou po:

- čokoláde
- lízanke
- perníku

5. BLOK – Zhotovovanie rôznych vecí pre strigy
Abraka dabra – šikovné ručičky, zhotovili pekné strašivecičky
Abraka dabra – prišla tá chvíľa, aby sa každá skupina predstavila
1. sk. Zhotovovanie metlí z farebného papiera
2. sk. Zhotovovanie klobúkov z farebného papiera
3 .sk. Zhotovovanie kocúrov z farebného papiera
4. sk. Zhotovovanie čarovných paličiek z papiera.

6. BLOK – Prírodoveda –Čo vieš
Každá skupina dostala jedno zvieratko, ktoré mávajú strigy. Úlohou bolo povedať čo najviac informácií. Zdôrazniť úžitok.
1.sk.  Sova
2.sk. Mačka
3.sk. Žaba
4.sk. Prasa
Predstavte si, že ste strigy, ( učiteľka požičala čarovnú paličku) vymyslite čarovnú riekanku a každý povie, čo by si kúzelnou paličkou vyčaroval.
Deti si čarovali najviac tablety, telefóny, hračky, zvieratká, peniaze, ale našli sa aj deti, ktoré si vyčarili zdravie pre svojich blízkych.
V závere sme si zatancovali metlový tanec a pani učiteľka vyhodnotila Strigo – ježibabinec.

Strigo-Ježibabinec