mod_vvisit_counterVšetky1581979

Streda, 28 November 2018 15:36

Najbohatšie ekosystémy planéty Zem - Morské korytnačky

Naša škola je zapojená do projektu Green life - Najbohatšie ekosystémy planéty Zem. Ide o aktivituzameranú na ochranu prírody a životného prostredia. Hlavným zámerom ochranárov bolo žiakom primárneho vzdelávania prostredníctvom krátkej prednášky, videí a súťaží priblížiť život morských korytnačiek. Kožatky veľké resp. morské sú najväčšie morské korytnačky. Dlhé bývajú až takmer dva metre a dosahujú hmotnosť až 540 kilogramov. Na rozdiel od iných morských korytnačiek nemajú na chrbte tvrdý pancier. Obývajú Tichý, Atlantický aj Indický oceán. Zväčša sa zdržiavajú v tropických oblastiach, ale neraz zablúdia až do mierneho pásma – v Európe. Sú to skvelí plavci, ktorí pri hľadaní koristi, zväčša medúz, zdolávajú tisíce kilometrov. Naši tretiaci sa zaujímavým spôsobom dozvedeli o živote korytnačiek. Prednáška sa im veľmi páčila. Všetky včielky odchádzali s pocitom, že môžu svojím správaním a konaním taktiež prispieť k ochrane prírody.
Najbohatšie ekosystémy planéty Zem Najbohatšie ekosystémy planéty Zem Najbohatšie ekosystémy planéty Zem