Prečítaj si ...
~~~~~~~ APRÍL ~~~~~~~
~~~~~ JÚN ~~~~~
INKLUZÍVNE VZDELÁVANIE
Naj knihy v školskej knižnici
Usilovné včielky II.
Trieda usilovných včielok
Let's read together
Ôsmacke tipy na dobré knihy
Druhácke aktuality
Ekosystémy planéty Zem
Exam testovanie
Štvrtok, 29 November 2018 15:07

Návšteva hvezdárne a vlastivedného múzea

17. októbra 2018 naši tretiaci navštívili hvezdáreň a vlastivedné múzeum v Hlohovci. Vo hvezdárni ich pani sprievodkyňa voviedla do tajov vesmírneho sveta. Dozvedeli sa, čo tvorí Slnečnú sústavu, ktoré hviezdy, súhvezdia môžu vidieť na letnej a zimnej oblohe, zábavným spôsobom sa naučili orientovať na oblohe. Vesmírny svet skrýva veľa zaujímavostí, ktoré nás lákajú svojou tajomnosťou. Úplná tma, množstvo žiariacich hviezd nad našimi hlavami vyčarovali nádhernú svetelnú oblohu. Cítili sme sa ako v rozprávke.

Z hvezdárne sme sa presunuli do časti Františkánskeho kláštora, kde je vlastivedné múzeum.
Vo vlastivednom múzeu sme navštívili zaujímavé expozície. V expozícií ľudový odev sme sa dozvedeli ako sa obliekali ľudia v minulosti. Videli sme odevy: svadobný, pracovný, sviatočný a smútočný. Dozvedeli sme sa, aké veci naši predkovia používali pri stolovaní, pri prácach v domácnosti i na poli.

Návšteva hvezdárne

V prírodovednej expozícií, ktorá nás zaujala najviac sme videli zvieratká, ktoré sa vyskytujú medzi Malými Karpatami a Považským Inovcom. Boli tu vtáky, plazy, obojživelníky, ale aj vtáky.

Návšteva vlastivedného múzea

Počasie sa nám vydarilo, celý deň svietilo slniečko, ktoré nás sprevádzalo jednotlivými prehliadkami. Do školy sme prišli bohatší o nové poznatky.