mod_vvisit_counterVšetky1581959

Utorok, 12 Február 2019 21:37

KEBY SOM BOLA BOSORKA

Knihu napísala spisovateľka Gabriela Futová. Táto kniha je o dievčatku Miriamke, ktorá sa veľmi chcela stať bosorkou, lebo chcela vedieť čarovať.
V škole mali deti karneval. Mimka si vybrala kostým Barbíny a bola presvedčená, že vyhrá a stane sa kráľovnou karnevalu. Cenu vyhrala jej spolužiačka, ktorá sa preobliekla za škaredú bosorku. Miriamka si myslela, že spolužiačka si víťazstvo vyčarovala. Rozhodla sa, že aj ona sa stane bosorkou. Navštívila knižnicu a prečítala všetky knihy o bosorkách a strigách. Zažila veľa veselých dobrodružstiev, vyparátila veľa nezbedností. Vo všetkých susedách videla bosorku. Dávala im mená ako Ružová dáma, Zelená dáma, Žltá dáma, Najviac sa našim deťom páčila kapitola, v ktorej Mimka zachránila malé mačiatka. Vyliezla na strom a dolu ju museli dávať hasiči. Má malých súrodencov – dvojičky, o ktorých sa musí občas starať, ale nie vždy to dopadne dobre. Miriam spozná „ čarodejnicu“, ktorá jej prisľúbi pomoc – no dáva jej rôzne úlohy, napr. kradnúť v obchode atď. Mimka sa pohorší v škole a na konci knihy už nechce byť bosorkou.

Futová: Keby som bola bosorka