Nedeľa, 17 Marec 2019 22:02

Z Myjavy do Krajného

Každé ráno chodím do práce aj z práce autom. Napadlo ma vyskúšať si prejsť túto cestu pešo. Tak som to naplánoval ako ďalšiu vychádzku nášho školského turistického krúžku. Iba som čakal na vhodný termín. V januári napadlo veľa snehu, krajina bola krásne zasnežená, tak som sa rozhodol, že je to ten najsprávnejší čas. Naplánoval som trasu od Domu kultúry v Myjave, cez motokrosovú trať na kopci, hore Hliníkmi na Krížne cesty do Klbečkov, do Švancarovej doliny, Babulicovho vrchu, na Ploštinu a cez Žadovicu do Krajného.

Turistika z Myjavy do Krajného Turistika z Myjavy do Krajného Fotogaléria

Spolu približne 15 kilometrov. Chcel som sa zastaviť na Babuličáku u brata na čaj a s deťmi si pozrieť malé jahniatka. No tieto plány som veľmi rýchlo zmenil už na samom začiatku. Krajina síce bola pekne zasypaná snehom, no keď sme sa brodením po kolená v tých bielych vločkách dostali na Krížne cesty za tri hodiny namiesto jednej a ešte poriadne upachtení, hlboko som sa zamyslel. Oželel som aj čaj s ovcami a zmenil som trasu. Veď kolo Myjavy sme sa motali trojnásobne dlhšie, ako som si vypočítal. Nerátal som s tým, že tá biela perina nám dá takto zabrať. Našťastie do Klbečkov bolo prehrnuté, tak sa nám šlo celkom ľahko. Po ceste sme prebrodili ešte jeden kúsok popod Korytárku na Martyšku a odtiaľ sme okolo potoka do Žadovice a Krajného mali cestu prehrnutú. Avšak i tak sme príchod oproti pôvodnému plánu o pol hodiny zmeškali. Tentoraz to bolo ťažkých 15 kilometrov. Tým autom je to predsa len jednoduchšie, rýchlejšie a sedíš si v teple. Či v pekle?

Milan Medveď