Utorok, 27 Marec 2018 20:20

Drieňovickými lesmi

Tohtoročnú turistiku sme začali krásnym slnečným počasím. Na moje prekvapenie sa vychádzky po okolí Krajného zúčastnilo 26 detí a 8 rodičov. Asi ich vytiahli teplé slnečné lúče, veď tunajšie lesy a vŕšky už máme prechodené a spoznané. Čakalo nás príjemných 14 kilometrov po trase Krajné, Vápenky, Štveraký kopec, Ošmek, Šípkové, Rovniny, Dobrá Mer, Krajné. Túto trasu sme už raz absolvovali pred rokmi v zime. Bol taký mráz, že keď som kráčal, sneh sa pod nohami vôbec neprebáral. Preto vtedy mamy pustili na turistiku iba dvoch chlapcov. Trasu sme však absolvovali a poriadne vymrzli.

Turistika Drieňovickými lesmi Turistika Drieňovickými lesmi
Vstup do fotogalérie>>>

Teraz však bolo príjemné jesenné počasie. Slniečko nám ešte posielalo také teplé lúče, že na šípkovských lúkach sme dávali bundy do ruksakov. Hore vinohradmi sme sa celkom prehriali. Nad Januškami však už začalo dosť fúkať, tak sme opäť obliekali zimné doplnky. V závere nás trošku zmiatla navigácia, a tak sme namiesto na Ferancech vrchu vyšli z lesa na Rovninách. Ale hlavne, že sme nakoniec skončili pri škole v Krajnom.

Aktualizované: Utorok, 27 Marec 2018 20:29